Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада сьогодні заслухає рішення “Венеціанської комісії” про українське законодавство


Парламент 5 скликання продовжує працювати у звичайному режимі.

Парламент 5 скликання продовжує працювати у звичайному режимі.

Спікер Олександр Мороз повідомив, що депутати хочуть розібратися із заявами про складання депутатських повноважень опозицією: “Я розставив акценти щодо того, що треба визначитися у юридичному сенсі з приводу намірів анулювати список у двох блоків, які представлені у парламенті, і припинення повноважень депутатів та легітимності Верховної Ради за певних умов, які передбачені статтею 82 Конституції України”.

За словами голови Верховної Ради, до парламенту подали заяви про складання повноважень менше 150 депутатів від опозиції. Відповідного листа він направив до ЦВК.

Опозиція вважає, що подібні заяви та дії Олександра Мороза не входять до повноважень спікера.

Бютівець Олег Білорус в інтерв’ю Радіо Свобода пояснив, що депутати від БЮТ і НУ здали 169 заяв, але частину з них іще перевіряють.

За його словами, в парламенті висунули вимогу, щоб автори заяв поставили ще один свій підпис у присутності керівника відділу кадрів.

«Не всі ті люди, які подали заяви, були в наявності: хто хворий, як Омельченко лежить у лікарні, хто в відрядженні, хто в відпустці», — сказав Олег Білорус.

У понеділок Блок «Наша Україна» повідомив, що на своєму з’їзді на вихідні затвердив рішення про дострокове припинення повноважень 66 народних депутатів, обраних від «Нашої України».

Тоді ж, 2 червня, на з’їзді Блоку Юлiї Тимошенко делегати проголосували за складання депутатських повноважень 103 депутатів Верховної Ради від БЮТ.

Верховна Рада перестає бути повноважною, якщо їй бракуватиме понад третини від конституційного складу, тобто принаймні 151 депутата.

За домовленостями Президента, прем’єра та спікера, Верховна Рада п’ятого скликання має стати нелегітимною саме на підставі складання повноважень принаймні 151 депутатом. За цими домовленостями, дострокові вибори мають відбутися 30 вересня.

Матеріали до теми:

• З’їзди БЮТ і блоку «Наша Україна» достроково припинили повноваження народних депутатів своїх фракцій • Центральна виборча комісія обрала Шаповала головою • Президент Віктор Ющенко підписав внесені парламентом зміни до закону про вибори народних депутатів • У спецвипуску «Офіційного вісника Президента України» опубліковано Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів» • У керівника МВС Василя Цушка стався інфаркт. Командувач Внутрішніми військами стверджує, що Цушко просив виділити ресурси для операції «Фортеця» • Айсберг дострокових виборів: надводна і підводна частини (Прямий ефір) • На межі. Хто зриває компроміс? • Хто і для чого «відправляє українських політиків до Африки»? • Хто чи що стоїть на заваді достроковим виборам? (Прямий ефір. Гості Свободи: директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов та виконавчий директор Центру “Софія” Володимир Лупацій.) • Пауза у боротьбі за владу в Україні; Росія повторює в Україні спробу 2004 року; Криза в Україні минула? — Поки що… (європейська преса)
XS
SM
MD
LG