Доступність посилання

ТОП новини

До Мороза гуртом


Тетяна Ярмощук Київ, 15 червня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Чи вдасться опозиції переконати спікера у своєму бажанні скласти депутатські повноваження? Чи прийме Олександр Мороз нові відставки народних обранців? І чи буде їх у сумі більше 150?


Щоб переконати Голову Верховної Ради п’ятого скликання у бажанні скласти депутатські мандати, опозиція має намір зустрітися з ним персонально. Лідерка БЮТу Юлія Тимошенко заявила: “Ми, враховуючи, що Мороз чіпляється за останню соломинку, ми навіть і цю примху Мороза задовольняємо. Депутати під’їжджають із регіонів і всі наші 103 депутати персонально засвідчать Морозу свою згоду зі своєю власноруч написаною заявою. І це поставить хрест на продажній, корумпованій Верховній Раді 5-го скликання”.

Втім, спікер Олександр Мороз каже, що за будь-яких умов працюватиме, допоки до парламенту не прийде новий склад обранців: “Поки ми не одержимо відповідь від ЦВК про неможливість заміщення депутатів, парламент буде працювати у пленарному режимі. А якщо ми отримаємо підтвердження, що немає таких кандидатів і немає 300 депутатів, які можуть брати участь у засіданні, ми працюватимемо у комітетах, фракціях, виконуватимемо депутатські обов’язки до того часу, поки новий склад парламенту не вступить у свої повноваження, або до того часу, коли, скажімо, впродовж 20 днів, як передбачено в законодавстві, не відновиться 300 депутатів”

Сьогоднішнім походом до парламенту опозиція зробить гірше тільки собі. Так вважає політолог Артем Біденко: “Буде хтось, хто захворів, хтось, кого немає в країні, або хтось, хто намагатиметься розкладати яйця в різні кошики, спробує не прийти, запізнитися. Якщо насправді заяв може бути більше 151, то людей, які прийдуть, мені здається, не набереться і 140. А для Мороза необхіднішого й нічого немає, показати, що така кількість не набирається. Цим походом опозиціонери зроблять гірше тільки собі”.

Олександр Мороз зачитав уже 105 заяв опозиції. Щоб парламент вважався неправочинним, повноваження має скласти понад 150 депутатів.

Матеріали до теми:

• Політична криза в Україні: як її бачать журналісти в Донецьку і Львові? • Гра в мандати • Віктор Ющенко вважає Верховну Раду V скликання неповноважною • Політики взялись за ЦВК • Політичні провідники. Яким має бути лідер? І чи є лідери в Україні? • Президент України закликав ЦВК забезпечити об’єктивне проведення виборів • Вiктор Ющенко вимагає вiд Верховної Ради та її голови Олександра Мороза припинити роботу, оскільки призначені позачергові вибори • Олександр Мороз: "Віктор Ющенко має заспокоїти своє шалене оточення"
XS
SM
MD
LG