Доступність посилання

ТОП новини

Анатолій Гриценко: США згодні на участь українських і російських військових у складі персоналу об’єктів ПРО в Європі


Це зніме будь-які передумови для заяв із боку Росії, що ці об’єкти можуть стати цілями для російського удару, вважає міністр оборони України.

Як заявив міністр оборони України журналістам у Брюсселі, директор Агентства протиракетної оборони США генерал Генрі Оберінґ ствердно відповів на його запитання про це.

Так само, за його словами, США згодні передавати й іншим державам, включно з Україною і Росією, інформацію з американської системи ПРО в Європі про можливий ракетний напад на ці держави.

А ще США згодні на верифікацію, тобто перевірку роботи, цих об’єктів іншими державами, також і Україною чи Росією, повідомив Гриценко, посилаючись на відповіді Оберінґа.

Як каже міністр, він попросив американського генерала і посольство США підготувати ці відповіді як офіційний документ.

Коли такий документ зі згаданих трьох питань буде, це зніме будь-які передумови для заяв із боку Росії, що ці об’єкти можуть стати цілями для російського удару, вважає Гриценко.

Росія різко протестує проти планів США розташувати в Польщі і Чехії елементи системи протиракетної оборони і називає їх «загрозою своїй безпеці». Нещодавно Президент Росії Володимир Путін заявляв, що в разі розгортання такої системи в Москви «з’являться нові цілі в Європі».

Анатолій Гриценко перебував у Брюсселі після засідання Комісії Україна — НАТО, яке відбулося в четвер.

У перебігу цього засідання міністр оборони США Роберт Ґейтс висловив загальну пропозицію співпрацювати щодо американської системи протиракетної оборони в Європі і з Україною, повідомляє американська преса.

Зокрема, за словами американського міністра, він висловив готовність ділитися з Україною інформацією й іншими даними щодо цієї системи.

Матеріали до теми:

• США заявляють про наміри співпрацювати з Україною у галузі ПРО • Україна має шанс скористати з американських протиракетних комплексів у Центральній Європі. • Російські випробування ракет – «більш політичний акт, аніж військово-технічний». (Інтерв’ю з керівником Центру досліджень Армії конверсії та роззброєння) • США не зверталися до України щодо розміщення елементів ПРО

• США й надалі не готові відповісти на пропозицію Росії щодо РЛС в Ґабалі • В регіоні Південного Кавказу по різному реагують на пропозицію Владіміра Путіна Сполученим Штатам щодо спільного використання РЛС в Азербайджані • Мета пропозиції Путіна – посварити американців та азербайджанців, вважає американський експерт • Путін пропонує Бушеві радар в Азербайджані заміть Європи. Буш іще подумає
XS
SM
MD
LG