Доступність посилання

ТОП новини

Воєнні злочини, образи та бюрокартія. Огляд сербської преси


Анамарія Рамач Белград, 19 червня 2007 (RadioSvoboda.Ua) — Арешт колишнього генерала Власинмира Дьордєвича у Чорногорії , якого обвинувачують у злочинах, скоєних над албанцями у Косові 1999 року, є головною темою усіх белградських газет. Увагу привертає і подія у сербському парламенті, де ультранаціоналісти дозволяють собі образи на національному ґрунті.


Посилаючись на поліцейські джерела, сербські журналісти намагаються відгадати, як довго перебував заарештований генерал Властимир Дьордєвич у Росії та коли повернувся до Чорногорії. Щоденна газета «Блiц» пише, ніби генерала зрадила коханка, котру нещодавно заарештували за звинуваченням у причетності до так званої митної мафії. А газета «Данас» робить висновок, що справа не в тому, де заарештували обвинуваченого, а в тому, що уряд рішуче виконує обіцянку, що будуть заарештовані й видані всі, кого обвинувачують у скоєнні воєнних злочинів.

Національні образи та бюрократичний зріст

Проурядова газета «Політика» у тексті під заголовком «Образи на національній основі» переказує вчорашню подію у сербському парламенті. На початку засідання заступник спікера парламенту Наташа Йованович з ультранаціоналістичної Радикальної партії викликала бурхливу реакцію депутатів, звертаючи увагу на національну належність спікера парламенту Олівера Дулича. Вона йому нагадала, що він є дитиною зі змішаної сім’ї, оскільки його мати є сербкою, а батько хорватом.

В іншій статті газета «Полiтика» зазначає, що від скинення режиму Слободана Милошевича сім років тому кількість державних чиновників збільшилася майже втричі – з восьми до понад двадцяти тисяч. Тут не враховані 44 тисячі поліцейських та 30 тисяч військових. Газета пояснює, що всі партії виступають за скорочення державних чиновників i одночасно призначають на привабливі державні посади своїх заслужених активістів.

Газета «Голос громадськості» повідомляє про результати опитування громадської думки, яке провело агентство «Медiум гелоп». Згідно з ним, найпопулярнішою особою країни є співачка Марія Шерифович, переможниця Євробачення. Тридцять відсотків громадян упевнені, що вона сприяє поліпшенню іміджу Сербії. На другому місці тенісист Новак Дьокович, на третьому — глава держави Борис Тадич.

Матеріали до теми:

• Карла дель Понте задоволена Сербією • ЄС відновлює переговори зі Сербією про стабілізацію та приєднання • Колишнього генерала армії боснійських сербів Здравка Толимира видали Гаазькому трибуналові • Сербська поліція заарештувала обвинувачених у скоєнні воєнних злочинів 1991 року в Хорватії • Вбивство сербського прем’єр-міністра Зорана Джинджича • Про Олівера Дулича, майбутнє Косова і вбивць Зорана Джінджіча – огляд бєлградської преси

• Брюссель поновив переговори з Сербією про інтеграцію до ЄС • Що стоїть за невідкладними вимогами Джорджа Буша щодо незалежності сербської провінції Косово?
XS
SM
MD
LG