Доступність посилання

ТОП новини

Президент після виборів готовий подати на прем’єра також і Віктора Януковича та не відкидає можливості створення широкої коаліції


Віктор Ющенко наголосив, що не хоче закривати шлях політичному діалогові, який би дозволив об’єднати зусилля різних політичних сил для досягнення національних пріоритетів. Він додав, що визнає будь-який чесний результат виборів і коаліцію, створену за їхніми результатами, і керуватиметься в цьому «виключно положеннями Конституції». Президент також висловив сподівання, що Прем’єр-міністр Віктор Янукович і Голова Верховної Ради 5-го скликання Олександр Мороз дотримають свого «відповідального» слова про проведення дострокових виборів 30 вересня.


Віктор Ющенко наголосив, що не хоче закривати шлях політичному діалогові, який би дозволив об’єднати зусилля різних політичних сил для досягнення національних пріоритетів.

Водночас будь-якій коаліції у Верховній Раді все одно доведеться співпрацювати з опозицією, вважає Президент.

Якщо ж коаліцію в новій Верховній Раді сформує Партія регіонів і запропонує на Прем’єр-міністра Віктора Януковича, то Віктор Ющенко обіцяє внести її на розгляд парламенту.

Він додав, що визнає будь-який чесний результат виборів і коаліцію, створену за їхніми результатами, і керуватиметься в цьому «виключно положеннями Конституції».

Президент не став називати прізвище людини, яку сам волів би бачити на посаді прем’єра, щоб не чинити тиск на виборців.

При цьому Ющенко сказав, що така людина мала б «глибоко розуміти національні пріоритети України».

Це мала б бути людина, яка «не боїться сказати, що вона патріот України, не боїться говорити українською мовою», сказав Президент у телеінтерв’ю в неділю.

Віктор Ющенко також висловив сподівання, що Прем’єр-міністр Віктор Янукович і Голова Верховної Ради 5-го скликання Олександр Мороз дотримають свого «відповідального» слова про проведення дострокових виборів 30 вересня.

Раніше лідери блоків «Наша Україна – Народна самооборона» Юрій Луценко та БЮТ Юлія Тимошенко, а також лідери партій, які ввійшли до новоствореного «мегаблоку», не раз заперечували можливість створення коаліції з Партією регіонів у новообраній Верховній Раді.

Наприкінці травня голова держави, прем’єр і спікер підписали спільну заяву про проведення дострокових виборів 30 вересня.
XS
SM
MD
LG