Доступність посилання

ТОП новини

Причиною «фосфорної аварії» на Львівщині могли стати порушення під час ремонту колії, заявила прес-служба компанії «Казахстанські залізниці»


За інформацією, яку подали фахівці компанії з місця катастрофи, в день сходження цистерн там проводили роботи з застосуванням машин важкого типу. Через високу температуру повітря температура рейок в момент роботи на ділянці колійних машин перевищувала допустиму, заявляють казахстанські залізничники. «Укрзалізниця» заяву казахстанської сторони наразі не коментує. Раніше Міністерство транспорту України заявило, що причиною аварії у Львівській області могли стати порушення при транспортуванні цистерн із фосфором. Тим часом спеціальний потяг із жовтим фосфором у супроводі двох пожежних поїздів відправили до Казахстану. Це сталось у четвер о 4 годині ранку, повідомила прес-служба МНС із посиланням на інформацію «Укрзалізниці».


За інформацією, яку подали фахівці компанії з місця катастрофи, в день сходження цистерн там проводили роботи з застосуванням машин важкого типу.

Після закінчення робіт швидкість руху потягів на ділянці обмежили, а місце сходження позначили як «небезпечне».

Через високу температуру повітря температура рейок в момент роботи на ділянці колійних машин перевищувала допустиму, заявляють казахстанські залізничники.

«Укрзалізниця» заяву казахстанської сторони наразі не коментує.

Раніше Міністерство транспорту України заявило, що причиною аварії у Львівській області могли стати порушення при транспортуванні цистерн із фосфором.

Протягом 10 днів фахівці МНС проводили рятувальні роботи на місці аварії.

Тим часом спеціальний потяг із жовтим фосфором у супроводі двох пожежних поїздів відправили до Казахстану. Це сталось у четвер о 4 годині ранку, повідомила прес-служба МНС із посиланням на інформацію «Укрзалізниці».

Потяг, у який завантажені цистерни з фосфором
Міністр із надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич у середу заявив, що Росія дозволила транзит поїзда із фосфором через свою територію.

За словами Шуфрича, напередодні директор «Укрзалізниці» остаточно погодив це питання з російською стороною.

Водночас Президент доручив урядові оцінити дії посадовців, причетних до аварії.

Про це мовиться в указі Президента України, яким він затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони.

Крім цього, голова держави доручив Кабмінові проаналізувати нормативно-правові акти, що регулюють перевезення небезпечного вантажу, і гарантувати повне фінансування ліквідації наслідків аварії поїзда з фосфором.

Віктор Ющенко також визнав недостатнім інформування населення щодо подій на Львівщині.

У середу ж Кабінет Міністрів надав майже 15 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків аварії поїзда з фосфором.

У медичних закладах Львівської області станом на четвер перебували майже 100 осіб, які звернулися до медиків із отруєннями внаслідок аварії чи з підозрами на такі отруєння, з них 20 дітей. Важких хворих немає.

Минулого понеділка в Буському районі Львiвської областi зiйшли з рейок 15 цистерн iз жовтим фосфором, які йшли транзитом через Україну з Казахстану до Польщі.

Шість із них спалахнули.

В зоні ураження опинились 14 населених пунктів, де живуть 11 тисяч людей.

Матеріали до теми:

• Хто керує залізницею? • На Львівщині триває ліквідація наслідків техногенної аварії • Жовтий фосфор поїде на історичну батьківщину? • Тиждень після техногенної аварії • На Львівщині тривають роботи з ліквідації «фосфорної» аварії • Четверта доба боротьби із наслідками техногенної аварії на Львівщині
• Прокуратура розглядає 4 версії техногенної аварії на Львівщині, однією з яких є втручання сторонніх осіб
• Катастрофа на Львівщині: медичні аспекти
• Чи завдала шкоди фосфорна аварія на Львівщині сусідній Волині?
• Єврокомісія пропонує допомогу Україні у ліквідації наслідків аварії під Львовом
• Людський аспект техногенної аварії на Львівщині
• Другий день ліквідації техногенної аварії на Львівщині
• Техногенні катастрофи і відповідальність влади (Прямий ефір)
• Які можливі наслідки горіння цистерн з отруйним фосфором у результаті аварії на Львівщині? Інтерв’ю з колишнім міністром екології та природного середовища Сергієм Курикіним
• Як слід транспортувати небезпечні речовини?
• Летючий фосфор. Залізнична аварія на Львівщині
XS
SM
MD
LG