Доступність посилання

ТОП новини

БЮТ має намір оскаржити в суді нереєстрацію його ЦВК на дострокові вибори Верховної Ради


Про це лідер блоку Юлія Тимошенко повідомила журналістам: «Сьогодні звернемося в Адміністративний суд Печерського району, окружний суд із проханням оцінити правильність оформлення документів поданих БЮТ для реєстрації». Центрвиборчком не зареєстрував виборчий список БЮТ, але й тим часом не відмовив у реєстрації. За повідомленнями, голосування відбулося через кілька хвилин після півночі, коли офіційний термін для реєстрації чи відмови вже збіг. Кількасот прихильників Блоку Юлії Тимошенко вимагають біля будівлі Центральної виборчої комісії зареєструвати блок на вибори Верховної Ради.


Про це лідер блоку Юлія Тимошенко повідомила журналістам: «Сьогодні звернемося в Адміністративний суд Печерського району, окружний суд із проханням оцінити правильність оформлення документів поданих БЮТ для реєстрації».

За її словами, БЮТ має намір звернутися до Президента Віктора Ющенка й до голови ЦВК Володимира Шаповала.

Кількасот прихильників Блоку Юлії Тимошенко вимагають біля будівлі Центральної виборчої комісії зареєструвати блок на вибори Верховної Ради. Прихильники одягнені в одяг із символікою БЮТ.

Напередодні Центрвиборчком не зареєстрував виборчий список БЮТ, але й тим часом не відмовив у реєстрації.

Під час голосування за проект постанови про реєстрацію списку забракло одного голосу.

За нього проголосували 7 із 14 присутніх членів ЦВК за необхідних принаймні 8, решта 7 утрималися.

За повідомленнями, голосування відбулося через кілька хвилин після півночі, коли офіційний термін для реєстрації чи відмови вже збіг. По тому в засіданні ЦВК оголосили перерву до ранку.

Наступним у порядку денному засідання мав бути проект постанови про відмову в реєстрації.

Представник БЮТ у Центрвиборчкомі Петро Крупко заявив, що юристи блоку негайно почнуть готувати позов із оскарженням «бездіяльності» ЦВК.

Він назвав події «політичною розправою» над БЮТ і висловив упевненість, що суд зобов’яже ЦВК зареєструвати блок.

Сьогоднішнє засідання Центральної виборчої комісії заплановано на 16.00, про це кореспонденту УНІАН повідомили у прес-службі ЦВК.

При цьому у прес-службі зазначили, що перед засіданням відбудеться нарада членів ЦВК, і не виключили, що час початку відкритого засідання Комісії може бути змінений.

П’ятниця за законом була останнім днем, коли Центральна виборча комісія мала зареєструвати (або не зареєструвати) виборчий список Блоку Юлії Тимошенко.

Напередодні в п’ятницю ще о десятій годині вечора деякі члени ЦВК і представники Блоку Юлії Тимошенко далі сперечалися щодо відповідності законові даних, які подав БЮТ.

За повідомленнями, члени Центрвиборчкому від коаліції закликали Блок Юлії Тимошенко до півночі подати виправлені документи для реєстрації, щоб розглянути їх до кінця дня, представники БЮТ наполягали, що їхні документи відповідають законові і ЦВК зобов’язана їх зареєструвати.

У четвер питання про його реєстрацію «зняли з розгляду» і відклали на п’ятницю.

Члени Центрвиборчкому звернули тоді увагу, що в списку кандидатів від Блоку Юлії Тимошенко вказані тільки населені пункти, де ті живуть, але не повні адреси.

Член ЦВК Жанна Усенко-Чорна наголосила, що закон про народних депутатів вимагає вказувати саме «місце проживання», а не адресу, а українське законодавство розрізняє «місце проживання», тобто населений пункт, і «адресу проживання».

Таким чином, заявила вона в четвер, БЮТ не порушив вимог закону.

Водночас частина членів Центрвиборчкому не поділяє її аргументів.

Один із лідерів Блоку Юлії Тимошенко, перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони і керівник центрального виборчого штабу БЮТ Олександр Турчинов заявив у четвер, що не бачить у рішенні ЦВК нічого іншого, крім політичних мотивів.

Він висловив думку, що члени ЦВК, делеговані в цей орган від представників коаліції, «отримали вказівку від своїх партійних керівників блокувати реєстрацію БЮТ».
XS
SM
MD
LG