Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 20:34

ЦВК відмовила в реєстрації перших трьох ініціативних груп для збирання підписів за референдум про зміни до Конституції, який хоче провести БЮТ


За всі три відмови проголосували близько півночі з п’ятниці на суботу 9 членів Центрвиборчкому, решта 4 присутніх були проти або утримувалися. Перед цим у ЦВК не пройшли пропозиції зареєструвати ініціативні групи з Білої Церкви, Ржищева і Бородянського району. Лідерка БЮТ Юлія Тимошенко заявила в Центрвиборчкомі, що вже в суботу її блок збирається оскаржити це рішення ЦВК в суді. Сумніви в членів Центральної виборчої комісії викликала відповідність Конституції дев’яти питань, які Блок Юлії Тимошенко хоче винести на референдум одночасно з достроковими парламентськими виборами 30 вересня. У п’ятницю збігав 15-денний термін, у який ЦВК була повинна почати процедуру реєстрації ініціативних груп цього референдуму.


За всі три відмови проголосували близько півночі з п’ятниці на суботу 9 членів Центрвиборчкому, решта 4 присутніх були проти або утримувалися.

Перед цим у ЦВК не пройшли пропозиції зареєструвати ініціативні групи з Білої Церкви, Ржищева і Бородянського району.

Зокрема, за пропозицію зареєструвати групу з Білої Церкви проголосували тільки 5 членів Центрвиборчкому, решта 9 присутніх утрималися, серед них і двоє представників опозиції.

Лідерка БЮТ Юлія Тимошенко тоді звинуватила членів ЦВК від Партії регіонів і частину членів від «Нашої України» в «певній змові».

Вона заявила в Центрвиборчкомі, що вже в суботу її блок збирається оскаржити це рішення ЦВК в суді.

Сумніви в членів Центральної виборчої комісії викликала відповідність Конституції дев’яти питань, які Блок Юлії Тимошенко хоче винести на референдум одночасно з достроковими парламентськими виборами 30 вересня.

БЮТ пропонує питання про вибір між президентською і парламентською формою правління в Україні, про обрання і відкликання суддів народом, про розширення прав місцевого самоврядування, про скасування недоторканності всіх вищих керівників держави, народних депутатів і суддів, а також про позбавлення їх усіх пільг, про надання конституційного статусу парламентській опозиції, про позбавлення мандатів депутатів усіх рівнів, які порушили обіцянки перед народом, та про спрощення процедур проведення референдумів.

У п’ятницю збігав 15-денний термін, у який ЦВК була повинна почати процедуру реєстрації ініціативних груп цього референдуму.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG