Доступність посилання

ТОП новини

Опозиція виступає з новими заявами про готування фальсифікацій на виборах


Лідер блоку «Наша Україна – Народна самооборона» Юрій Луценко стверджує, що за наявною в нього інформацією в Харківській області до списків виборців внесли майже 100 тисяч «мертвих душ». Керівник виборчого штабу Блоку Юлії Тимошенко в Донецькій області Геннадій Задирко теж заявляє про підготовлювані Партією регіонів фальсифікації на позачергових парламентських виборах 30 вересня. Обидві опозиційні сили раніше вже виступали зі схожими звинуваченнями. У заявах про це вони наводять і конкретні дільниці, де, за їхніми словами, відбуваються порушення. Але незалежного підтвердження цих заяв наразі немає. Партія регіонів і її чільні діячі теж виступають із заявами схожого змісту про готування фальсифікацій, але звинувачують у цьому опозицію та структури президентської влади.

Лідер блоку «Наша Україна – Народна самооборона» Юрій Луценко стверджує, що за наявною в нього інформацією в Харківській області до списків виборців внесли майже 100 тисяч «мертвих душ».

За його словами, «відставлене з політичних причин» керівництво харківської міліції передало йому «диск, який електронною поштою був надісланий до Харківської області, для включення 140 тисяч громадян до списків виборців».

У зв’язку з цим, заявив Луценко в суботу на прес-конференції в Рівному, він звернувся до СБУ з офіційною заявою про перевірку цієї інформації, і після цього, за даними на п’ятницю, в перебігу перевірки встановили наявність майже 100 тисяч «мертвих душ» у списках виборців Харківщини.

Як заявив Луценко, в списках виборців є і прізвище колишнього народного депутата 5-го скликання від Партії регіонів, який на виборах 2006 року був 11-м у її списку, керівника передвиборчого штабу цієї партії, а по тому заступника голови фракції «регіонів» Євгена Кушнарьова, який загинув на полюванні 16 січня 2007 року.

Керівник виборчого штабу Блоку Юлії Тимошенко в Донецькій області Геннадій Задирко теж заявляє про підготовлювані Партією регіонів фальсифікації на позачергових парламентських виборах 30 вересня.

«Ми маємо факти, коли в студентських гуртожитках прописані студенти, що не живуть там, і їхня кількість досягає 300 осіб. Крім того, в області почастішали випадки „оживлення“ мертвих людей, коли їхні прізвища занесені в реєстр виборців», – стверджується в його заяві, яку поширила в суботу прес-служба штабу БЮТ у Донецькій області.

За даними БЮТ, список таких «мертвих душ» в одному тільки Маріуполі становить 19 тисяч осіб. Такі самі випадки фіксуються в Донецьку. А в Єнакієвому Донецької області на недобудованому фундаменті будинку прописано 60 виборців.

«Усе це робиться для того, щоб запустити технологію фальсифікації виборів – або „карусель“, або „вертушку“», – стверджують у БЮТ.

Обидві опозиційні сили раніше вже виступали зі схожими звинуваченнями. У заявах про це вони наводять і конкретні дільниці, де, за їхніми словами, відбуваються порушення. Але незалежного підтвердження цих заяв наразі немає.

Партія регіонів і її чільні діячі теж виступають із заявами схожого змісту про готування фальсифікацій, але звинувачують у цьому опозицію та структури президентської влади.

Документальних підтверджень своїх слів вони теж не наводили.

Президент і його Секретаріат відкидають такі звинувачення.

Матеріали до теми:

• Ющенко закликає Януковича «повернутися в своїх діях до законності» • Янукович у відкритому листі до Ющенка критикує Президента за участь в агітаційних заходах та рекламі блоку «Наша Україна – Народна самооборона» • Віктор Янукович: Партія регіонів упевнена, що здобуде значну перевагу на виборах • Перспективи фальсифікації • Степан Гавриш: На вихід політичних сил із виборчого процесу не погодяться політичні й фінансові групи, які контролюють ці сили • Василь Кисельов: Якщо президентські сили підуть на фальсифікації і Партія регіонів проініціює вихід із виборчого процесу, вибори не відбудуться, бо нинішня коаліція закличе своїх прихильників не йти голосувати • Андрій Магера: Вибори 30 вересня відбудуться, навіть якщо Партія регіонів відмовиться від участі в них • Віктор Балога заявляє про неминучість виборів і розцінює заяви Партії регіонів про можливий вихід із виборчих перегонів як «свідчення відчаю» • Микола Азаров: Відмова Партії регіонів від участі у виборах означатиме їхнє скасування • Партія регіонів допускає можливість неучасті у виборах і стверджує про нібито плани їхньої фальсифікації; БЮТ пов’язує ці заяви зі страхом «регіонів» програти вибори; про плани фальсифікацій із боку опонентів попереджає і опозиція
XS
SM
MD
LG