Доступність посилання

ТОП новини

Партія регіонів взяла Крим. Але не зовсім.


Володимир Притула Сімферополь, 02 жовтня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – На території Кримської автономії Партія регіонів набрала понад 60% голосів. Але місцеві аналітики майже в один голос говорять про поразку «регіоналів». Чому?

Підрахунок результатів виборів на одній з дільниць у Сімферополі.
(RadioSvoboda.Ua)
За останніми даними, в Криму на дострокових парламентських виборах перемогла Партія регіонів, ака набрала тут 61% голосів, другим став блок «Наша Україна – Народна самооборона» – майже 9%. Майже 7,5% здобула Компартія, трохи більше 7% – Блок Юлії Тимошенко. 3,9% - має Блок Литвина і 3,8% – Прогресивна Соціалістична партія, Соцпартія менше 2%.

Експерти відзначають низьку явку кримських виборців ( всього 58%) і пов’язану з цим відносну невдачу «регіоналів» та такий же відносний успіх пропрезидентських сил. Кримський аналітик Ян Синицин каже, що низька явка у Криму свідчить про те, що кримські виборці розчарувалися в політичних силах взагалі і насамперед у Партії регіонів, яка найпопулярніша в Криму. Попри цю популярність, виборці не прийшли підтримати її так масово, як це було у попередні роки, стверджує Ян Синицин.

Інший кримський аналітик Микола Семена зазначає, що зменшилася політизація кримського суспільства, а Партії регіонів не вдалося мобілізувати свій електорат. Хоча Партія регіонів зібрала понад 61% голосів, за високим відсотком стоїть зменшення кількості тих, хто проголосував за неї більш як на 100 тисяч людей, каже аналітик. «Тому номінальний виграш є суттєвим програшем Партії регіонів. А кримські здобутки «Нашої України – Народної самооборони» він назвав «помітними».

Сімферопольський політолог Андрій Іванець теж вважає підсумок виборів на території Криму блоку «НУНС» вдалим, попри певні провали в організації виборчої кампанії. Порівняно з 2006 роком вони дещо наростили в абсолютній кількості голосів і у процентному відношенні досягли успіху, набравши приблизно на півтора відсотка більше, ніж на минулих виборах. Кампанія дискредитації «Нашої України» в Криму була досить потужною, її головний вектор був спрямований на кримськотатарське середовище – коловного виборця помаранчевих. Проте судячи з результатів, ця кампанія виявилася неефективною , переконаний Андрій Іванець.

Матеріали до теми:

• Приємні і неприємні сюрпризи дострокових парламентських виборів (Прямий ефір Радіо Свобода) • Дані ЦВК: «Регіони» ведуть перед, БЮТ і НУ-НС разом мають незначну більшість, соціалісти не проходять • У Дніпропетровську майже дві доби не могли з’ясувати результати виборів • У Луганську затримали протоколи окружних виборчкомів для фальсифікацій? • Ціна коаліції – відсоток або ж кілька депутатських місць • ХТО З КИМ І ПРОТИ КОГО? В очікуванні майбутньої коаліції... • Дніпропетровщина: порушення не вплинуть на результати голосування • Вибори на Рівненщині: загублені будинки, втрачені бюлетені, надміру старанні міліціонери, але загалом добре • Активність кримчан на виборих була дуже низькою
XS
SM
MD
LG