Доступність посилання

ТОП новини

Польща і Україна ведуть переговори про підписання угоди про малий прикордонний рух


Про це повідомив Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Яцек Ключковський.

Про це повідомив Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Яцек Ключковський в інтерв''ю газеті «Кіевскій телеграфъ».

«Проект угоди щодо малого прикордонному руху вже був поданий на початку вересня, і зараз ідуть переговори. В принципі, модель буде схожа на угорську. А загалом, ціни на візи мають бути однаковими для всіх, адже візова політика країн Шенгенської зони регулюється спільними рішеннями. Якщо Україна встигне ратифікувати угоду про спрощення візового режиму, тоді ціни на візи будуть 35 євро. Якщо не встигне - тоді будуть такі, як сьогодні (для громадян більшості країн) – 60 євро», – сказав Я. Ключковський.

Дипломат підкреслив, що Польща зробить усе можливе, щоб її вступ до Шенгенської зони не позначився на українсько-польських відносинах. «Зробимо все, що можливо, аби це не вплинуло на можливість спілкування наших громадян. Ми чекаємо, що протягом найближчих тижнів Європейський Союз прийме постанову з цього питання, яким займаються міністри внутрішніх справ країн-членів ЄС і спеціальна адміністрація. Думаю, ближче до Нового року, наприкінці грудня», – пояснив він.

Україна і ЄС підписали угоду про спрощення візового режиму 18 червня цього року. Угода передбачає спрощення видачі віз для ряду категорій українських громадян, а також передбачає можливість підписання угод з країнами-сусідами про малий прикордонний рух. Ці угоди передбачають право на безвізовий (але за спеціальними дозволами) в''їзд для громадян, які проживають у 50-кілометровій прикордонній території однієї країни, на 50-кілометрову прикордонну територію іншої країни.

18 вересня Україна та Угорщина підписали угоду про малий прикордонний рух. Переговори про таку ж угоду ведуться між Україною і Словаччиною.

Україна і ЄС хочуть ратифікувати угоду про спрощення візового режиму до кінця року. Європарламент розгляне це питання на своєму засіданні 13 листопада.
XS
SM
MD
LG