Доступність посилання

ТОП новини

Жінки отримають майже третину міністерських портфелів y новому польському уряді


Єва Поштар Варшава, 14 листопада 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Керівник польського уряду Дональд Туск пред’явив президенту Лехові Качинському склад нового уряду. Близько третини міністерських портфелів у ньому отримають жінки. Чому лідер ліберальної партії «Громадянська платформа», прем’єр-міністр Дональд Туск, формуючи уряд, робить ставку на жінок?

Згідно з останнім опитуванням громадської думки, 55% поляків ще на стартовому майданчику підтримують новий польський уряд, який формує Дональд Туск. Із 18 нових міністрів 5 портфелів належатимуть жінкам. Pейтинг жінок в новому польському уряді буде ще вищий, якщо рахувати депутата від партії «Громадянська платформа» Юлію Пітеру, котра в кабінеті міністрів має відповідати за боротьбу з корупцією. На закид, що мовляв, бере до уряду маловідомих осіб, Дональд Туск відповів, що потрібні люди не для щоденного шоу, а для важкої роботи.

Професор Барбара Кудрицька
(official site)
Новий міністр науки та вищої освіти, євродепутат та член групи Європарламенту у справах Білорусі, професор Барбара Кудрицька вважає, що жіноче обличчя нового польського уряду виходить з того, що жінки на загал більше займаються діловою роботою, аніж сварками. Жінки більше ніж чоловіки схильні до переговорів, пошуків консенсусу, переконана професор Кудрицька. І нарешті, «коли придивимось, хто у виборах голосував за «Громадянську платформу», тоді побачимо, що за неї голосували переважно жінки, а не чоловіки», наголошує нивий міністр.

Ельжбєта Бєньковська
(official site)
Новим міністром регіонального розвитку буде безпартійна Ельжбєта Бєньковська. В уряді Дональда Туска вона завідуватиме європейськими субсидіями, призначеними для розвитку інфраструктури Польщі. У бюджеті Євросоюзу на 2007-2013 роки Польщі виділено 70 мільярдів євро на розбудову доріг, аеропортів, залізниці. Зараз пані Бєньковська займає посаду керівника Управління регіонального розвитку в раді Сілезького регіону.

Голова ради Сілезького регіону Януш Мошинський каже, що дотеперішній довголітній професійний досвід навчив пані Бєньковську чітко розуміти сенс суспільної служби. На його думку, вона буде дуже добрим міністром, а її безпартійний статус допоможе її міністерству бути об’єктивним у своїй роботі.

Матеріали до теми:

• Переможець парламентських виборів у Польщі почав формування нового уряду • Президент Польщі Лех Качинський після двотижневого мовчання простягнув руку переможцям у парламентських виборах • Ліберал Дональд Туск – наступний прем’єр Польщі
XS
SM
MD
LG