Доступність посилання

ТОП новини

Кримські татари закликають Президента України і РНБО негайно розглянути ситуацію в Криму і вжити заходів для справедливого розв’язання проблем кримських татар


З таким закликом виступили близько 5 тисяч учасників мітингу, скликаного у Сімферополі Меджлісом кримськотатарського народу.


З таким закликом виступили близько 5 тисяч учасників мітингу, скликаного у Сімферополі Меджлісом кримськотатарського народу.

Учасники мітингу протесту проти дискримінації кримських татар і злочинів проти них з боку правоохоронних органів закликали владу об’єктивно розслідувати зіткнення репатріантів із правоохоронцями, що сталися 1 листопада в Сімферополі і 6 листопада на плато Ай-Петрі, а також притягнути винних до відповідальності.

Лідер Меджлісу Мустафа Джемілєв у своєму виступі заявив про «новий виток дискримінації кримських татар» і «відкрите торпедування кримською владою процесу відновлення прав кримськотатарського народу». За його словами, корумпована влада автономії таким чином намагається «дестабілізувати ситуацію й уникнути відповідальності за незаконне розбазарювання і присвоєння тисяч гектарів землі» в Криму.

На мітингу було оголошено про звернення низки кримськотатарських організації до ОБСЄ та інших міжнародних інституцій із закликом відновити моніторинг дотримання прав людини в Криму.

Учасники мітингу заявили про розширення наметового містечка, встановленого 8 листопада на центральному майдані Сімферополя й ініціювання протестів у регіонах півострова.

Учасники цих акцій протестують проти жорстких дій правоохоронців під час знесення 6 листопада самовільно збудованих репатріантами торгових точок і кав’ярень на плато Ай-Петрі. Репатріанти стверджували, що під час операції їх жорстоко побили правоохоронці. У міліції зазначили, що знесення проводилося на законних підставах, за рішенням суду. Прокуратура Криму порушила кримінальну справу і перевіряє законність та обґрунтованість дій правоохоронців під час виконання рішення суду на Ай-Петрі.
XS
SM
MD
LG