Доступність посилання

ТОП новини

Народний депутат Олесь Доній: Президент мусить вплинути на «групу Балоги» у фракції блоку «Наша Україна – Народна самооборона»


За словами депутата Донія, ця «група» гальмує створення демократичної коаліції.

За словами депутата Донія, котрі наводить прес-служба громадянського руху «Народна самооборона», ця «група Балоги» гальмує створення демократичної коаліції.

Олесь Доній нагадав, що у четвер відбулася зустріч за участю Віктора Ющенка, лідера блоку «Наша Україна – Народна самооборона» Юрія Луценка, голови політради В`ячеслава Кириленка і керівника Секретаріату Президента Віктора Балоги. Під час зустрічі Президент ще раз підтримав ідею створення коаліції саме у форматі демократичних сил.

Окрім того, Президент дав доручення внести в угоду про створення коаліцію ті правки, про які йшлося на зустрічі з депутатами від фракції НУНС. Він додав, що це стосувалось питань армії і збільшення прохідного бар`єру.

Також, за словами Олеся Донія, глава держави доручив 23 листопада створити коаліцію і внести в угоду вищезазначені правки. Відповідно, і фракція НУНС, і фракція БЮТ могли сподіватися якраз на те, що ці домовленості будуть виконані, сказав депутат.

«Натомість, сьогодні (у п’ятницю) почалася дивна гра: 8 осіб, які, будемо їх називати «групою Балоги», повели себе іншим чином, тобто відмовилися підписувати заяву про входження до коаліції БЮТ і НУНС, не аргументуючи конкретними претензіями до угоди. Тобто, лише одна людина з цих восьми висловлювала конкретні претензії по угоді. Решта не висловлювала – вони просто не підписали», – зазначив Доній.

«Другий момент – це дивна синхронність дій непідписантів із діями «регіоналів». Адже Раїса Богатирьова, як представник тимчасової президії, оголосила перерву у роботі ВР до четверга, 29 листопада. Тарас Чорновіл у своєму коментарі аргументував необхідність цієї перерви тим, що НУНС не змогла зібрати підписи під коаліцією. Але справа в тому, що коли Р. Богатирьова оголошувала перерву, то НУНС ще не закінчувала засідання. Тобто інформацією про те, що відбудеться на засіданні фракції, цілком можливо, «регіонали» володіли уже до того. Тоді тут залишається питання, чи не були скоординовані ці дії. Це вже не конкретні вимоги до угоди, які можуть бути, а просто спроба бомбардувати коаліцію «Наша Україна – Народна самооборона» – БЮТ і реанімувати ідею широкої коаліції», – наголосив Олесь Доній.

«У ситуації, що склалася у парламенті, Президент України мусить сказати своє слово. Позиція «групи Балоги», більшість людей з якої тим чи іншим чином близькі до Президента, впливатиме на зниження авторитету Президента, якщо вона і надалі діятиме подібним чином», – переконаний О. Доній.

У п''ятницю після завершення першого засідання ВР VI скликання планувалося підписання угоди про створення коаліція демократичних сил. Однак головуюча на засіданні ВР представник Партії регіонів Р. Богатирьова оголосила, що наступне пленарне засідання відбудеться у четвер, 29 листопада.

Після того депутати з фракції НУНС повідомили журналістам, що 8 народних депутатів від блоку досі не підписали угоду про створення демократичної коаліції. За їхніми словами, угоду не підписали: Іван Плющ, Юрій Єхануров, Микола Оніщук, Іван Кріль, Василь Пеьовка, Станіслав Довгий, Віктор Тополов та Ігор Палиця.

Представник НУНС Давид Жванія офіційно підтвердив журналістам, що не всі депутати поставили свої підписи під угодою про створення коаліції. Однак, за його інформацією, таких депутатів 5-6, а не 8.
XS
SM
MD
LG