Ющенко додав, що необхідно запровадити відповідальність за будь-які висловлювання політиків i політичних партій, які мінімізують злочин.
На його думку, встановленням такої відповідальності було б логічно завершити тему Голодомору в Україні.
Голова держави нагадав, що в Німеччині, Австрії, Ізраїлі існує кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі за невизнання або «мінімізацію» знущань фашизму над людством і Голокосту. «Я думаю, це гарний приклад», – сказав він.
Президент додав, що має намір виступити з такою ініціативою незалежно від реакції політичних сил.
«Упевнений, що прийде час, коли в день національного горя не будуть крутити жодної реклами по телеканалах, тому що це буде даниною померлим. Упевнений, що ми не будемо дивитися комедії й інші розважальні передачі», – сказав Ющенко.
Напередодні голова держави повідомляв, що в Секретаріаті Президента підготований законопроект про встановлення кримінальної та адміністративної відповідальності за заперечення Голодомору і Голокосту.
У суботу Україна вшанувала День пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій.
Матеріали до теми:
Україна вшанувала пам’ять жертв Голодомору Президент України звинуватив Йосипа Сталіна та більшовицький режим у створенні штучного голодомору в Україні і закликав світову спільноту засудити тоталітарний комуністичний режим Президент оголосив 2008 рік в Україні Роком пам''яті жертв Голодомору «Запали свічку!» День вшанування пам’яті жертв Голодомору у Києві Невідомі в ніч на неділю потрощили вінки і розкидали квіти шани, покладені біля меморіального комплексу жертвам Голодомору в Миколаєві Президент обурений дискусіями довкола запровадження відповідальності перед законом за заперечення Голодомору У Дніпропетровську презентували документальний фільм про події 1932–33 років на Придніпров’ї «Сповідь дітей Голодомору» У посольстві України в Москві з’явився пам’ятний знак жертвам Голодомору «Жодних премій для Дюранті!», «New York Times, поверніть кривавий Пулітцер!» – акція протесту під такими гаслами відбулась у четвер на Європейській площі у Києві Волтер Дюранті – журналіст, який став «символом» замовчування голодомору Малколм Маґґерідж – британський журналіст, що розповів світові правду про Голодомор Українські мусульмани візьмуть участь у вшануванні жертв Голодомору Головний рабин України закликав євреїв вшанувати пам’ять жертв Голодомору Жертвами Голодомору 1932-33 років були і чехи із сіл на півдні України   Віктор Ющенко закликає визнати Голодомор в Українi трагедiєю планетарного масштабу Росія заявляє про «всілякі спекуляції з боку певних політичних кіл в Україні» навколо теми «голоду 30-х років у Радянському Союзі» У Москві молодики з Євразійської спілки скоїли акт вандалізму на українській виставці «Розсекречена пам''ять» Італійська провінція відкриває правду про Голодомор Парламент Аргентини вшанував пам’ять жертв Голодомору в Україні ЮНЕСКО ухвалила резолюцію про вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні Чи захищає Україна свою національну пам’ять? Євродепутат Чарльз Таннок: «Нам потрібно пам''ятати про трагедії українського народу в 20 столітті» Голодомор. 1932-1933 Пісні про Голодомор Наслідки Голодомору 1932-33 років й досі не вивчені, вважає італійський історик. Український Голодомор був «політикою терору, але не геноцидом», вважає професор історії Йельського університету Голодомор 1932-33 років: удар по українській нації, наслідки якого ми відчуваємо і сьогодні Білоруси врятували від Голодомору сотні тисяч українців, але тепер у Білорусі мало хто про це знає Голодомор: чому українці опинилися в прицілі Кремля? В Ізраїлі мало знають про Голодомор в Україні Голод 1932-33 років в СРСР і в Україні – точки зору російських істориків