Доступність посилання

ТОП новини

ЄС проголосив Європейську Хартію з прав людини


Глави Єврокомісії, Європарламенту і Ради Євросоюзу проголосили і підписали Європейську Хартію з основних прав людини. Це відбулося у Європарламенті у Страсбурзі.


Глави Єврокомісії, Європарламенту і Ради Євросоюзу у середу проголосили і підписали Європейську Хартію з основних прав людини. Це відбулося у Європарламенті у Страсбурзі.

Гідність, свобода, рівність, солідарність, громадянство і справедливість – ось цінності, на яких базується Хартія з прав людини. Всі інституції і країни Євросоюзу повинні поважати права, передбачені хартією.

Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що документ свідчить: Євросоюз це не просто організація, а союз, який базується на повазі верховенства права.

«Демократична природа нашого європейського проекту підсилена цією хартією з прав людини», – наголосив Баррозу.

Вперше документ проголосили на саміті Євросоюзу у Ніцці 2000 року, потім хартію включили в проект Європейської Конституції, який так і залишився нереалізованим. Планується, що хартія набере чинності з 1 січня 2009 року і стане юридично обов’язковою. Однак Польща і Британія вибороли для себе право не виконувати положення хартії, побоюючись, що це може суперечити національним законодавствам.
XS
SM
MD
LG