Доступність посилання

ТОП новини

Президент Віктор Ющенко: Партія регіонів і БЮТ затягують процес обрання прем''єр-міністра та уряду


Відповідальність, за словами керівника держави, несе і «Наша Україна» – «як такий довісок». У такому разі, сказав він, треба буде повернутися до переговорів. «Я зараз міркую над тим, які гарантії повинен принести Президент, щоб парламент перейшов до контруктивної частини переговорного процесу, якщо найближчий день-два-три буде проблемним з точки зору організації голосувань по президії, комітетах, уряду, прем`єр-міністру», – сказав Ющенко.


Президент Віктор Ющенко не допускає розпуску парламенту в разі якщо уряд не буде сформовано вчасно. «На жаль, Конституція цього не допускає», – заявив він в інтерв`ю 5 каналу.

Він зазначив, що в такому разі треба буде повернутися до переговорів. «Я зараз міркую над тим, які гарантії повинен принести Президент, щоб парламент перейшов до контруктивної частини переговорного процесу, якщо найближчий день-два-три буде проблемним з точки зору організації голосувань по президії, комітетах, уряду, прем`єр-міністру», – сказав Ющенко.

Він наголосив, що всіляко буде підтримувати участь Блоку Литвина в формуванні коаліції. «Я думаю, що пропозиції, в тому числі Блоку Литвина, – це, можливо, буде та річ, навколо якої може піднятися і рівень культури дискусії й сама ціль формування нових параметрів взаємодії», – сказав президент.

В. Ющенко закликає політичні сили до формування атмосфери довіри і конструктивної співпраці у парламенті. Кажучи про те, на кому лежить відповідальність за те, що досі не сформований уряд, Президент зауважив, що ключова відповідальність, на його переконання, лежить на двох політичних силах – Партія регіонів, Блок Юлії Тимошенко. Також відповідальність він покладає і на «Нашу Україну» - «як такий довісок», - сказав він.

Віктор Ющенко відкидає припущення про існування таємних домовленостей із Юлією Тимошенко щодо гарантій не претендувати на посаду президента. Глава держави називає такі коментарі принизливими для себе.

Він наголосив, що рішення стосовно участі у президентських виборах буде передусім його особистим рішенням, і що ця тема не може бути предметом торгів ані під час переговорів, які ведуться сьогодні стосовно уряду, ані у майбутньому.

Президент запевнив, що цю тему він не порушував із жодним із політичних лідерів і не має наміру бути «заручником чиїхось інтриг» у майбутньому.

Кажучи про майбутню роботу уряду Юлії Тимошенко, Віктор Ющенко висловив упевненість, що вона винесла уроки із минулого і тепер команді майбутнього Кабінету Міністрів легше буде досягти взаєморозуміння. «Я одержав з цього питання щиру позицію Юлії Тимошенко, і це мене переконало у тому, що уроки зроблені. Якщо ми ведемо мову про кризу 2005 року, безумовно, це була криза команди. Це не була проблема професійності, хоч я і не абсолютизую команду».

Президент у своєму інтерв''ю наголосив, що ефективною урядова коаліція може бути лише за умови, коли 227 депутатів матимуть цілковиту довіру. «Коли між нашими ліктями не пройде жодна зрада, недовіра, і ми будемо розуміти, наскільки ми сьогодні залежні один від одного», – сказав керівник держави.

Коментуючи висунення кандидатури Юрія Єханурова на посаду міністра оборони, Віктор Ющенко сказав, що зробив це, враховуючи необхідність швидкого реформування армії, зокрема, у питаннях організаційно-фінансової інфраструктури Збройних Сил. За його словами, потрібно «зробити міністерство оборони міністерством, яке більше відповідає за боєздатність, ніж за колгоспи, радгоспи, лісгоспи, 42 заводи по ремонту когось чи чогось». «Бо те що ми маємо сьогодні – це обставини, які ставлять під сумнів, що ми з 2010 року перейдемо на контрактну форму», – наголосив В. Ющенко.

«Міноборони зараз – це міністерство реформування. Якщо ми залишимо його таким як воно є, тільки педалювати на фінанси буде велика помилка». «Тому треба завести свіже око», – сказав Ющенко. За його словами, потрібно зробити «досить унікальні кроки» з чутливих питань – сфери фінансів, організації. «Переконаний, що це буде ревізія надзвичайно серйозна», – вважає він.

Водночас Ющенко підкреслив, що зміна кандидатури на міністра оборони – «це не крок проти міністра, не крок проти відповідного складу, особливо верховного керівництва». «Переконаний, що кожний високодостойний міністр із попереднього складу уряду знайде місце і буде забезпечений достойним місцем для застосування своїх якостей», – пообіцяв Президент України.

Матеріали до теми:

•&nbsp Верховна Рада вирішила провести 18 грудня голосування щодо Прем’єра, формування нового Кабміну відкритим поіменним шляхом •&nbsp Чого хочуть партії? • Торги відбулися! Голосування за Тимошенко призначене на вівторок • На порядку денному – Тимошенко • Верховна Рада у п’ятницю продовжить засідання розглядом питання розподілу парламентських комітетів • Хто заважає Тимошенко стати прем’єром?

• Почнуть консультаціями. А чим закінчать? • Що стоїть за останніми подіями у Верховній Раді? (Прямий ефір) • Голосування за прем’єра: дубль два! • Одного голосу наразі не вистачило Юлії Тимошенко, щоб стати Прем’єр-міністром • СБУ створила слідчу групу для з’ясування обставин збою системи «Рада» • Чому ВР не проголосувала за кандидатуру Юлії Тимошенко на посаду прем’єра і як розвиватимуться події далі? • Прем’єр не прем’єр? У вівторок Юлія Тимошенко так і не стала головою українського уряду • Тимошенко не балотуватиметься у Президенти за умови, якщо вона стане Прем’єром
XS
SM
MD
LG