Доступність посилання

ТОП новини

Після Гітлера і Сталіна – Путін. Юлія Тимошенко – не Владімір Путін. (Огляд європейсько преси)


Василь Зілгалов Прага, 20 грудня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Європейська преса продовжує публікувати матеріали, які стосуються можливого розвитку подій у Косові. Низка європейських газет обговорює рішення американського часопису «Тайм» оголосити людиною року російського лідера Владіміра Путіна. А деякі інші впливові європейські видання протиставляють Путіну українського прем’єра Юлію Тимошенко.

Італійська «Корріере Делла Серра» публікує виклад розмови з американським експертом із Техаського університету Аланом Куперманом, який стверджує, що американські військові вивчають можливий варіант початку конфлікту в Косові і, найімовірніше, як вважає Куперман, військові дії розпочнуться в Мітровіце, сербській частині Косова, де сербські націоналісти вже зараз готові до активного патрулювання названого міста. У північні частині міста Мітровіце і прилеглих районах проживає до 80 тисяч сербів. Вони вже нині проводять тисячні мітинги і демонстрації проти відокремлення Косова від Сербії, пише «Корріере Дела Серра».

Авторитарний Путін – «Людина року»

Чимало європейських газет пишуть про фатальність вибору американського журналу «Тайм», який наважився назвати людиною року російського авторитарного лідера Владіміра Путіна. Італійська «Ла Републіка» іронізує, що для «Тайм» головною причиною обрання саме Путіна стало те, що він нібито «повернув порядок ціною свободи». Ця ж газета нагадує, що «Тайм» обрав у 1938 році людиною року Адольфа Гітлера, а потім двічі – у 1939 і 1942 роках – Йосипа Сталіна. Німецький часопис «Шпіґель» називає вибір Путіна журналом «Тайм» «фантомом року». А вже згадана італійська газета «Коррієра Делла Серра» характеризує цей крок американського журналу як «аморальний» і додає: «...подивіться на обкладинку журналу «Тайм», загляньте в очі холодній рибі року – це смерть дивиться на вас. Вона оглядає вас зі свого трону з голови до ніг. Читайте журнал «Тайм», з вами розмовляє тупість».

Тимошенко обрали, а Путін сам себе призначив...

А впливовий лондонський часопис «Економіст» вважає, що «разючим контрастом» з Путіним є новий український прем’єр. Часопис пише, що «наступного дня після того, як Владмір Путін призначив сам себе на посаду прем’єр-міністра Росії, у Києві Верховна Рада внаслідок вільного голосування обрала главою уряду Юлію Тимошенко. Це відкидає оману про нібито нездатність пострадянських слов’янських країн до демократії», наголошує лондонський журнал. Якщо «українська демократична коаліція втримається при владі довший час, вона стане позитивним прикладом для всіх колишніх радянських республік і не дасть Росії приводу для зловтіхи», наголошує «Економіст».

Матеріали до теми:

• Останні російські демарші стосовно України: реакція на українські події чи гра на внутрішню публіку? (Прямий ефір) • Російський вектор Тимошенко. Чого очікувати? • Юрій Луценко вважає, що Владімір Путін недостатньо поінформований про історію України • Президент Росії знову твердить про «недружні кроки» України
XS
SM
MD
LG