Доступність посилання

ТОП новини

Україна досягла значного прогресу у покращенні фіскальної прозорості – звіт Держдепартаменту США


Державний секретар США Майк Помпео
Державний секретар США Майк Помпео

Україна все ще не відповідає мінімальним стандартам бюджетної прозорості, але досягла значного прогресу на шляху до прозорого і підзвітного бюджетування, завершивши перехід на міжнародні стандарти звітності. Про це йдеться у звіті Державного департаменту США про фіскальну прозорість, оприлюдненому 15 червня.

В звіті, який оцінює наскільки уряди у світі надають доступ громадськості до повних і достовірних бюджетних документів і ліцензій на видобуток корисних копалин, зауважується, що 76 з 141 урядів у світі відповідали мінімальним вимогам фіскальної прозорості. Чотирнадцять із 65 урядів, які не відповідали цим вимогам, досягли значного прогресу.

В 2019 році уряд України надав громадськості широкий і легкий доступ до даних бюджету та боргових зобов’язань, включаючи онлайн, мовиться у звіті.

Фіскальна прозорість спонукає до підзвітності уряду

Серед факторів, які могли б ще більше покращити прозорість бюджету в Україні, у звіті відзначили проведення незалежного аудиту позабюджетних рахунків, видання і впровадження сучасного нормативного акта щодо контрактів на видобуток корисних копалин.

Фіскальна прозорість спонукає до більшої підзвітності уряду, надаючи громадянам доступ до бюджетів, допомагаючи краще поінформувати громадську дискусію, мовиться у заяві Держдепартаменту з нагоди видання звіту.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG