Доступність посилання

ТОП новини

Директорка МВФ поговорила з Зеленським про підтримку України у часи епідемії


Директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва
Директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва

«Конструктивною» назвала свою розмову з президентом України Володимиром Зеленським директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва.

«Провела дуже конструктивне обговорення з президентом України Зеленським сьогодні, – написала Георгієва у Twitter в неділю, – і висловила нашу підтримку Україні, як країні, перед якою постали надзвичайні виклики спричинені COVID-19».

Під час розмови йшлося про «збільшення суми підтримки України з боку Фонду», оголосив Зеленський у своїй заяві щодо розмови.

Раніше МВФ заявив, що готовий мобілізувати 1 трильйон доларів кредитних ресурсів, щоб допомогти країнам, що постраждали внаслідок епідемії.

$50 мільярдів може бути виділено країнам з економіками, що розвиваються. Саме до таких країн належить і Україна.

В центрі переговорів України з МВФ наразі – земельна реформа та законодавство з недопущення повернення націоналізованих банків їх колишнім власникам.

Гроші МВФ потрібні України задля стабілізації економіки, що може постраждати через вплив епідемії коронавірусу.

Україна вжила обмежувальні заходи у відповідь на епідемію. Заходи, продиктовані міркуваннями безпеки населення, все ж позначаться на економіці.

За оцінками інвестиційної компанії Dagon Capital, які наводить у своїй публікації американський аналітик Андрес Аслунд, обмежувальні заходи можуть спричинити спад економіки України у 4-9%.

Це все ж значно менше, ніж 15% скорочення виробництва в 2009, або 17% в 2014-2015, відзначає аналітик.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG