Доступність посилання

ТОП новини

Інфографіка: Від яких інфекційних хвороб найбільше помирають люди у світі


В Італії протягом доби (станом на 11 березня) від коронавірусу померли 196 людей - це рекордна кількість з початку спалаху захворювання
В Італії протягом доби (станом на 11 березня) від коронавірусу померли 196 людей - це рекордна кількість з початку спалаху захворювання

Деякі інфекційні хвороби забирають тисячі життів щодня, хоча це не стає причиною масової уваги медіа й не створює паніку по всьому світу, як це сталося з поширенням коронавірусу COVID-19 за останні три місяці. Загрозу від нового типу коронавірусу не варто недооцінювати. За останніми даними, він має коефіцієнт летальності від 2% до 3,4%. У 1919 році грип H1N1, який викликав пандемію «Іспанки», при летальності 2% забрав життя понад 50 мільйонів людей. Зараз весь світ намагається стримати поширення небезпечної інфекції. На основі даних Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та досліджень Університету Джорджа Вашингтона (США) Радіо Свобода підготувало інфографіку, яка порівнює найбільш смертельні інфекційні захворювання на планеті.

Дані у інфографіці про коронавірус SARS-CoV-2 (COVID-19) наведені за 72 дні. Оскільки кількість жертв щодня зростає високими темпами – за рік ми можемо отримати значно більше середнє значення смертності.

Гострі респіраторні інфекції нижніх дихальних шляхів ‒ одні із найсмертоносніших хвороб людства (після серцево-судинних захворювань, інсультів та хвороб легенів). Це четверта за поширеністю причина смертей у світі. Пневмококова пневмонія та сезонний грип залишаються основними її проявами. У 2015 році від цих двох хвороб померли близько двох мільйонів людей.

До групи інфекцій нижніх дихальних шляхів також належать коронавірусні інфекції. Одна з них, SARS-CoV-2 (COVID-19), і стала причиною епідемій в низці країн і, за даними університету Джона Гопкінса, уже забрала життя 4 373 людей (станом на 11 березня).

Це означає, що в середньому кожного дня від цієї інфекції помирає 61 людина. Під час пікового періоду іншої коронавірусної інфекції SARS, яка спалахнула у Південному Китаї у 2002–2003 роках, гинуло значно менше людей ‒ близько двох в день. Тоді SARS змогли швидко стримати ‒ він не перекинувая на інші континенти, як це сталося із сучнасним COVID-19. Коефіцієнт летальності SARS був дуже високим ‒ близько 10%. І з 2004 року випадків захворювання ним більше не фіксують.

Загальна кількість смертей від нового коронавірусу SARS-CoV-2 (COVID-19) почала знижуватися, коли Китай запровадив безпрецедентні заходи безпеки. Але коронавірус вирвався назовні. Кількість загиблих за останній час почала знову різко зростати. Величезних обертів хвороба набрала у Італії, Південній Кореї та Ірані. В Італії протягом доби від коронавірусу померли 196 людей. Загалом 11 березня від коронавірусу у світі померло 332 людини, що є рекордною цифрою з початку спалаху захворювання.

Туберкульоз закриває десятку найсмертоносніших хвороб планети. У 2018 році від нього щодня гинуло 4109 людей. Туберкульоз ‒ основна причина смерті ВІЛ-позитивних людей. Однак темпи смертності від самого ВІЛ/СНІДу зараз значно зменшилися. У 2019 році від СНІДУ померло вдвічі менше людей ніж 19 років тому.

Гепатит В ‒ ще одна інфекційна вірусна хвороба, з якою у 2015 році на планеті жило близько 257 мільйонів людей. Щодня від хвороб викликаних цим вірусом (переважно цироз та первинний рак печінки) помирало 2430 людей в день.

Гострі кишкові захворювання досі залишаються небезпечними для життя ‒ ротавірусна інфекція, шигельоз, сальмонельоз. За даними досліджень Університету Джорджа Вашингтона, у 2015 році від них загинули близько 1,3 мільйона людей. Найбільше страждають діти до 5 років ‒ щороку від цих хвороб помирає близько півмільйона малюків.

У 2018 році від Малярії загинули 405 тисяч людей. 94% випадків смерті зафіксовані в Африці. Від цієї хвороби теж найбільше помирають діти до 5 років.

Менінгіт, енцефаліт, тиф, кір, сифіліс, холера, кашлюк ‒ інші небезпечні інфекційні хвороби, від яких масово продовжують гинути люди по всій планеті. Кількість смертей від них значно перевищує сучасні показники щодо SARS-CoV-2 (COVID-19).

Однак все може змінитися, якщо не вживати потужних заходів для стримування СOVID-19. ВООЗ вже назвала хворобу пандемією й очікує збільшення кількості хворих і загиблих від цією коронавірусної інфекції. Організація закликає країни щоденно вживати жорсткі заходи для боротьби із поширенням інфекції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG