Доступність посилання

ТОП новини

4 дитини загинули, 16 поранені з початку 2018 року внаслідок конфлікту на Донбасі – Гуґ


Дитина плаче в бомбосховищі в Петровському районі Донецька, червень 2015

З початку 2018 року внаслідок збройних сил на Донбасі постраждали 20 дітей, четверо з них загинули, заявив перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Гуґ у Києві.

23 серпня він прокоментував домовленість про припинення вогню, якої Тристороння контактна група досягла в Мінську.

Гуґ звернув увагу на те, що це вже 13-те за рахунком перемир’я і що сторони не дотримувались попередніх домовленостей, в тому числі в частині розведення озброєнь.

«Відтоді як я востаннє виступав перед вами (в Українському кризовому медіа-центрі – ред.), ми, наприклад, стали свідками того, що через кордон між Україною та Росією рухалися автоколони. Ми також бачили автоколони та велику кількість техніки, які переміщалися через підконтрольну урядові Костянтинівку. У Мінську ми чуємо слова, а на місцях бачимо реальну ситуацію, і не завжди вони співпадають», – визнає представник СММ.

Читайте також: «Смертельний трафік: яке озброєння Росія завозить на Донбас»

Гуґ також нагадав, що 13-ту угоду про припинення вогню уклали напередодні початку навчального року. Він закликав утримуватись від військових дій задля безпеки дітей.

«Вже цього року зі 168 жертв серед цивільного населення 20 – це діти, серед яких четверо загиблих і 16 поранених. За останні чотири роки діти, які проживають уздовж лінії зіткнення, відвідують школу в атмосфері страху. Довкруж них – міни та боєприпаси, що не вибухнули, техніка, солдати і озброєні особи. Дитяча невинність – в оточенні насильства та небезпеки. Діти входять в цей новий етап їхнього життя, щоб набути знань, навчитися приймати правильні рішення. Дорослі в костюмах, котрі спроможні припинити насильство, якщо буде на те їхня воля, повинні показати приклад», – запропонував він.

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської анексії Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці». За даними ООН, за час конфлікту загинули понад 10 300 людей.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG