Доступність посилання

ТОП новини

У Кабулі відразу два кандидати оголосили про вступ на посаду президента Афганістану


Ашраф Гані та Абдулла Абдулла
Ашраф Гані та Абдулла Абдулла

У столиці Афганістану Кабулі пройшли відразу дві церемонії вступу на посаду президента країни, повідомляє афганська служба Радіо Свобода.

У президентському палаці присягу склав чинний голова держави Ашраф Гані як переобраний на другий термін. У сусідньому палаці одночасно відбувалася «інавгурація» його чільного суперника Абдулли Абдулли, який оголосив про свою перемогу на президентських виборах.

Президентські вибори в Афганістані відбулися 28 вересня минулого року. Результати були оголошені через п’ять місяців – 18 лютого. Згідно із повідомленням Незалежної виборчої комісії країни, Ашраф Гані переміг на виборах, отримавши 50,64 відсотка голосів виборців у першому турі. Його перемога була визнана світовою спільнотою.

Друге місце з 39,52 відсотками голосів, за офіційними даними, посів Абдулла Абдулла, який обіймав посаду «урядового директора» – організатора роботи уряду і радника президента. Він відмовився визнати результати виборів і заявив, що планує сформувати свій власний уряд.

Імовірне формування двох паралельних урядів в Афганістані відбувається на тлі запланованих переговорів Кабула з радикальним рухом «Талібан». Представники руху 29 лютого підписали угоду про перемир’я з США. Документ передбачає виведення військовослужбовців міжнародної коаліції з країни. Таліби зобов’язалися не вкривати на підконтрольних територіях терористів і провести переговори про врегулювання ситуації з урядом Афганістану.

Абдулла, який свого часу був міністром закордонних справ в афганському уряді «Північного альянсу», що протистояв урядові талібів у 1996–2001 роках, невдало брав участь у трьох останніх президентських виборах. У попередніх, 2014 року, він вийшов у другий тур виборів попереду Гані, але оголошений результат другого туру був 55 відсотків за Гані і 45 за Абдуллу. Останній і тоді не визнавав поразки. Як компроміс, для нього створили позаконституційну посаду «урядового директора»: він головував на засіданнях коаліційного уряду Афганістану, керівником якого є сам президент, і був чільним президентським радником.

XS
SM
MD
LG