Доступність посилання

ТОП новини

АМКУ відкрив справу через зростання цін на медичні маски


У разі встановлення фактів порушення законодавства про захист економічної конкуренції органи Антимонопольного комітету можуть накласти штрафи в розмірі до 10% доходу компанії за попередній рік
У разі встановлення фактів порушення законодавства про захист економічної конкуренції органи Антимонопольного комітету можуть накласти штрафи в розмірі до 10% доходу компанії за попередній рік

Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету відкрило справу проти аптечних мереж, виробників і постачальників через значне подорожчання медичних масок, повідомив голова відділення Олексій Хмельницький.

«З початку березня до відділення надходять численні звернення від громадян щодо значного підвищення, зокрема роздрібними мережами аптечних закладів Києва, цін на маски медичні одноразові. Станом на кінець березня 2020 року ціна на маски медичні одноразові у роздрібних мережах аптечних закладів Києва та області починається від 24-30 грн/шт.», – написав Хмельницький.

За його словами, ще до виявлення в Україні перших хворих на COVID-19 в аптеках столиці почали зникати одноразові медичні маски, а потім й інші різновиди масок. З оголошенням карантину цей товар зник із полиць взагалі, або ж продавався за цінами, які більше ніж у 10 разів перевищували ціни на початку березня.

«Такий «стрибок» цін у всіх мережах містить ознаки антиконкурентних узгоджених дій, а конкретніше – схожих дій на ринку товару, які призвели до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції без об’єктивних для цього причин», – заявив Хмельницький.

У разі встановлення фактів порушення законодавства про захист економічної конкуренції органи Антимонопольного комітету можуть накласти штрафи в розмірі до 10% доходу компанії за попередній рік.

Напередодні в Україну прибув другий літак із Китаю з засобами захисту від COVID-19, зокрема, вантаж містить 1,8 мільйона звичайних медичних масок.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG