Доступність посилання

АМКУ відкрив справу через зростання цін на медичні маски

У разі встановлення фактів порушення законодавства про захист економічної конкуренції органи Антимонопольного комітету можуть накласти штрафи в розмірі до 10% доходу компанії за попередній рік
У разі встановлення фактів порушення законодавства про захист економічної конкуренції органи Антимонопольного комітету можуть накласти штрафи в розмірі до 10% доходу компанії за попередній рік

Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету відкрило справу проти аптечних мереж, виробників і постачальників через значне подорожчання медичних масок, повідомив голова відділення Олексій Хмельницький.

«З початку березня до відділення надходять численні звернення від громадян щодо значного підвищення, зокрема роздрібними мережами аптечних закладів Києва, цін на маски медичні одноразові. Станом на кінець березня 2020 року ціна на маски медичні одноразові у роздрібних мережах аптечних закладів Києва та області починається від 24-30 грн/шт.», – написав Хмельницький.

За його словами, ще до виявлення в Україні перших хворих на COVID-19 в аптеках столиці почали зникати одноразові медичні маски, а потім й інші різновиди масок. З оголошенням карантину цей товар зник із полиць взагалі, або ж продавався за цінами, які більше ніж у 10 разів перевищували ціни на початку березня.

«Такий «стрибок» цін у всіх мережах містить ознаки антиконкурентних узгоджених дій, а конкретніше – схожих дій на ринку товару, які призвели до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції без об’єктивних для цього причин», – заявив Хмельницький.

У разі встановлення фактів порушення законодавства про захист економічної конкуренції органи Антимонопольного комітету можуть накласти штрафи в розмірі до 10% доходу компанії за попередній рік.

Напередодні в Україну прибув другий літак із Китаю з засобами захисту від COVID-19, зокрема, вантаж містить 1,8 мільйона звичайних медичних масок.

Як минув тиждень карантину в Києві у 17 фото

Медик біля Олександрівської лікарні у Києві після транспортування хворого із підозрою на COVID-19
1/17 Медик біля Олександрівської лікарні у Києві після транспортування хворого із підозрою на COVID-19
Після кожного виїзду столичні медики дезінфікують свій транспорт<br />
&nbsp;
2/17 Після кожного виїзду столичні медики дезінфікують свій транспорт
 
Тим часом на Київському залізничному вокзалі зустрічали українців, які повернулися з-за кордону. Так потяг &laquo;4 столиці&raquo; доправив українців у Київ, їх протягом кількох годин перевіряли на наявність коронавірусу
3/17 Тим часом на Київському залізничному вокзалі зустрічали українців, які повернулися з-за кордону. Так потяг «4 столиці» доправив українців у Київ, їх протягом кількох годин перевіряли на наявність коронавірусу
Тим часом столицею гуляє все менше людей. Здебільшого місто пусте
4/17 Тим часом столицею гуляє все менше людей. Здебільшого місто пусте
Поодинокі люди виходять на вулиці у разі крайньої потреби
5/17 Поодинокі люди виходять на вулиці у разі крайньої потреби
Тим часом столична підземка пустує
6/17 Тим часом столична підземка пустує
А ось в наземний транспорт від 23 березня впускають за спецперепустками
7/17 А ось в наземний транспорт від 23 березня впускають за спецперепустками
На столичних ринках призупинена будь-яка торгівля. Усі ятки зачинені, штраф за невиконання вказівки Кабміну &ndash; від 17 тисяч гривень до 34 тисяч
8/17 На столичних ринках призупинена будь-яка торгівля. Усі ятки зачинені, штраф за невиконання вказівки Кабміну – від 17 тисяч гривень до 34 тисяч
9/17
Пересуватися містом, зокрема на власному автотранспорті, не заборонено
10/17 Пересуватися містом, зокрема на власному автотранспорті, не заборонено
11/17
12/17
Хоч масові зібрання заборонені у столиці на період карантину, все ж свій протест під Офісом президента висловили родичі полонених російськими гібридними силами на Донбасі
13/17 Хоч масові зібрання заборонені у столиці на період карантину, все ж свій протест під Офісом президента висловили родичі полонених російськими гібридними силами на Донбасі
Допомогти із дезинфекційними засобами вирішили священники ПЦУ
14/17 Допомогти із дезинфекційними засобами вирішили священники ПЦУ
Священнослужителі відділу соціального служіння Київської митрополії Православної церкви України (ПЦУ) почали виготовляти антисептики для рук за рецептом Всесвітньої організації охорони здоров&#39;я (ВООЗ). Антисептик від ПЦУ безкоштовно роздають найбільш вразливим до інфекції групам населення&nbsp;у різних містах України
15/17 Священнослужителі відділу соціального служіння Київської митрополії Православної церкви України (ПЦУ) почали виготовляти антисептики для рук за рецептом Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Антисептик від ПЦУ безкоштовно роздають найбільш вразливим до інфекції групам населення у різних містах України
Залишайтеся вдома, закликають українців, аби виграти час у боротьбі із COVID-19
16/17 Залишайтеся вдома, закликають українців, аби виграти час у боротьбі із COVID-19
17/17
Назад
Вперед

XS
SM
MD
LG