Доступність посилання

ТОП новини
21 вересня 2020, Київ 05:21

Засновника WikiLeaks Ассанжа арештували в Лондоні


У поліції заявили, що Асанж постане перед судом «якнайшвидше»

Засновника WikiLeaks Джулліана Ассанжа заарештували в Лондоні, повідомляє поліція Великої Британії.

За повідомленнями, поліцейських запросили в посольство Еквадору, де перебував Ассанж, після того, як Еквадор ухвалив рішення відкликати його політичний притулок.

У поліції заявили, що Асанж постане перед судом «якнайшвидше».

Президент Еквадору Лені Морено заявив, що його країна відкликала притулок Ассанжа після того, як він «неодноразово порушував міжнародні конвенції».

У WikiLeaks наголосили, що Еквадор ухвалив рішення «в порушення міжнародного права».

Минулого року суд у Лондоні залишив у силі ордер на арешт засновника сайту Wikileaks. Сторона захисту просила його скасувати, оскільки Ассанжа більше не розшукувала для допиту влада Швеції.

Британський суд санкціонував арешт після того, як Ассанж порушив умови звільнення під заставу в 2012 році. Засновник Wikileaks намагався уникнути екстрадиції до Швеції, де проти нього порушили кримінальну справу про зґвалтування й сексуальні домагання. Понад шість років він ховався в еквадорському посольстві в Лондоні.

У 2017 році Ассанж отримав громадянство Еквадору, але влада Великої Британії відмовилася надати йому дипломатичний статус, щоб залишити країну. У травні 2017 року справу Ассанжа в Швеції закрили. Проте британська поліція обіцяла затримати його за порушення місцевих законів, якщо він залишить територію посольства.

Засновник Wikileaks побоювався, що його можуть видати в США, де його звинувачують у розголошенні секретної інформації щодо воєн в Афганістані й Іраку.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG