Доступність посилання

ТОП новини

Білорусь: дружина колишнього потенційного кандидата в президенти повідомила про викрадення сестри


Вероніка Цапкала
Вероніка Цапкала

Вероніка Цапкала, дружина екскандидата в президенти Валерія Цапкала, який змушений був тікати з країни зі своїми дітьми з міркувань безпеки, повідомила у четвер, що її сестру викрали.

Цапкала, яка залишилася в Білорусі, щоб допомагати у виборчій кампанії кандидатці від опозиції Світлані Тихановській, зазначила, що невідомі в цивільному одязі «викрали» її сестру на парковці в Мінську і відвезли її – куди невідомо.

«Я розглядаю це як політичний тиск на мене, мого чоловіка і нашу виборчу кампанію», – сказала Вероніка Цапкала.

Цапкала додала, що її викликали в Управління по боротьбі з організованою злочинністю на допит, каже: «дати свідчення проти мого чоловіка».

Допит, як повідомляється, пов’язаний із кримінальною справою, порушеною проти Валерія Цапкала після того, як один турецький бізнесмен подав позов, звинувачуючи його у хабарництві і образі.

Цапкала повідомила, що її сестра працює в «Белгазпромбанку», колишній керівник якого Віктор Бабарика був заарештований і звинувачений в розтраті після того, як оголосив про свій намір взяти участь у президентських виборах 9 серпня.

Вероніка Цапкала також повідомила, що вранці її машину зупинила дорожня поліція, яка намагалася доставити її в поліцію для допиту. Але її відпустили після того, як вона сказала, що в якості представника кандидата в президенти Тихановської запрошена в Центральну виборчу комісію.

Вибори у Білорусі: нові дані після реєстрації кандидатів

  • Шості вибори в історії незалежної Білорусі
  • Відбудуться 9 серпня 2020 року;
  • ЦВК Білорусі зареєструвала 15 ініціативних груп зі збору підписів із 55 заявок;
  • 14 липня ЦВК Білорусі зареєструвала Олександра Лукашенка, Світлану Тихановську, Ганну Конопацьку, Андрія Дмитрієва та Сергія Черечня кандидатами у президенти.
Зліва направо: Андрій Дмитрієв, Ганна Конопацька, Олександр Лукашенко, Світлана Тихановська, Сергій Черечень
Зліва направо: Андрій Дмитрієв, Ганна Конопацька, Олександр Лукашенко, Світлана Тихановська, Сергій Черечень
  • Люди в багатьох містах Білорусі вийшли на вулиці ввечері 14 липня після того, як Центрвиборчком відмовився зареєструвати кандидатами Віктора Бабарика ​та Валерія Цепкала, яких називають найреальнішими конкурентами Олександра Лукашенка.
Віктор Бабарико (зліва) та Валерій Цепкало
Віктор Бабарико (зліва) та Валерій Цепкало
  • З початку виборчої кампанії правозахисники нарахували понад 700 затриманих: учасників «ланцюгів солідарності», членів ініціативних груп, активістів, політиків, блогерів, журналістів та просто перехожих на вулицях. 129 людей були покарані адміністративними арештами, 252 оштрафовані.
  • Головного опозиційного політика Миколу Статкевича, як й інших його колег по опозиції, не допустили до збору підписів;
  • 65-річний Олександр Лукашенко керує країною беззмінно вже майже 26 років;
  • Окрім перших виборів 1994 року, на яких переміг Лукашенко, жодні інші на міжнародному рівні не були визнані вільними і справедливими (2001, 2006, 2010, 2015 роки).

XS
SM
MD
LG