Доступність посилання

ТОП новини

У 2017 році в школах було 109 тисяч звернень до психологів через цькування – МОН


39% з усіх звернень було від дітей, 29% – від вчителів, ще 5% – від сторонніх людей, інші – від батьків
39% з усіх звернень було від дітей, 29% – від вчителів, ще 5% – від сторонніх людей, інші – від батьків

У 2017 році в українських школах було близько 109 тисяч звернень до психологів через цькування, повідомила генеральний директор Директорату інклюзивної та позашкільної освіти Міністерства освіти Лариса Самсонова в ефірі «Громадського».

За її словами, 39% з усіх звернень було від дітей, 29% – від вчителів, ще 5% – від сторонніх людей, інші – від батьків.

Вона додала, що кількість повідомлень про булінг у школах збільшилася.

«Те, що збільшився цей показник, означає, що люди знають, що це булінг. А що далі з цим робити – ми вже маємо думати», – заявила Самсонова.

Читайте також: Булінг, або шкільне цькування: налякати поліцією не вдасться, що ж робити?

6 серпня Міністерство юстиції розпочало інформаційну кампанію «#СтопБулінг», орієнтовану на дітей та їхніх батьків.

За даними дослідження «UNICEF Україна» за 2017 рік, 67% дітей зіштовхувалися з булінгом (були жертвою або свідком), а 40% постраждалих від цькування взагалі ні з ким не ділилися проблемою і не зверталися за допомогою.

Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони здоров’я 2016 року, Україна посідає дев’яте місце серед 42 досліджуваних країн за відсотком жертв булінгу серед 15-річних.

Булінг (від англійського bullying) – цькування, залякування, агресивне переслідування одного з членів колективу з боку інших представників колективу. Така поведінка має на меті самоствердитися за рахунок когось, підпорядкувати особистість своїм інтересам або заслужити собі загальний авторитет. Це явище все більше поширюється як в Україні, так і в усьому світі.

XS
SM
MD
LG