Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус: уряд Чехії виділив окремий час на закупи для літніх людей


Люди, старші за 65 років, можуть відвідувати продуктові крамниці з 7-ї по 9-у ранку
Люди, старші за 65 років, можуть відвідувати продуктові крамниці з 7-ї по 9-у ранку

Чеський уряд виділив окремий час, протягом якого купувати продукти можуть тільки люди старшого віку, щоб завадити поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, до якої старші найбільш уразливі.

З 21 березня тільки люди, старші за 65 років, можуть відвідувати продуктові крамниці з 7-ї по 9-у ранку (за празьким часом), іншим у цей час (крім супроводу покупців) вхід заборонений.

Читайте також: Через карантин Чехії бракує робочих рук з-за кордону, зокрема з України

Раніше в уряді вирішили, що з 20 березня старші люди зможуть відвідувати магазини без присутності інших із 10-ї ранку до полудня. Але цей час виявився незручним і для крамниць, і для пенсіонерів, тому після одного дня в такому режимі час змінили.

Крім того, в країні запроваджена ще широка низка протиепідемічних заходів. Зокрема, з 19 березня в Чехії заборонено з’являтися в громадських місцях, не закривши рота та носа маскою, або принаймні шарфом, хусткою чи іншою захисною тканиною.

Наразі відомо про 572 підтверджених хворих на COVID-19 у Чехії, але без летальних випадків.

Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019-nCoV, виявили у Китаї наприкінці минулого року. Він спричиняє захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди і грипу, зокрема з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може стати смертельною. Більшість хворих видужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.

За даними Центру даних про коронавірус при Університеті Джонса Гопкінса у США, у світі станом на 19 березня зареєстрували понад 235 тисяч випадків захворювання від коронавірусу. 9785 людей померли, майже 85 тисяч – одужали.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG