Доступність посилання

ТОП новини

Розслідувачі CIT відкинули звинувачення СБУ щодо співпраці зі спецслужбами Росії


Служба безпеки України назвала недостовірною інформацію CIT про існування української приватної військової компанії «Вега» в Сирії

Група розслідувачів Conflict Intelligence Team заявляє, що не співпрацює з прокремлівськими ЗМІ чи російськими державними структурами. Так у CIT відреагували на заяву СБУ про те, що розслідування групи про російсько-українську приватну військову компанію «Вега» є фейком, оприлюдненим із подачі російських спецслужб.

«Ми не можемо підтвердити або спростувати версію, що ПВК «Вега» є ширмою для російських спецслужб і прикриттям для роботи «ПВК Вагнера». Однак хотіли б заявити, що ніколи не співпрацювали і не плануємо співпрацювати ні з «РІА ФАН», ні з будь-якими іншими прокремлівськими ЗМІ або російськими державними структурами. Наша команда намагається об’єктивно висвітлювати діяльність російських силових структур і найближчим часом опублікує розслідування про загибель бійців російських Сил спеціальних операцій на сході України», – йдеться в заяві CIT у Facebook.

CIT у своєму розслідуванні заявляє, що ПВК «Вега» діє на боці сирійського президента Башара Асада, однак на відміну від «ПВК Вагнера», яку пов’язують з «кухарем Путіна» Євгеном Пригожиним, «Вега» була помічена тільки в тренуваннях бійців, свідчень її безпосередньої участі в бойових діях немає.

Розслідувачі підсумовують, що «Вега», на відміну від «ПВК Вагнера» (існування якої офіційно заперечується), є першою «класичною» приватною військовою компанією, що діє в Сирії в інтересах сил Асада, ймовірно, з відома російського командування. При цьому питання фінансування цієї ПВК у Сирії залишається відкритим, кажуть розслідувачі.

Служба безпеки України назвала недостовірною інформацію про існування української приватної військової компанії «Вега» в Сирії.

За даними спецслужби, вказані в розслідуванні CIT громадяни Смолін і Джинікашвілі залишили Україну до 2014 року і тривалий час активно співпрацюють із російською військовою розвідкою. Зокрема, за даними СБУ, Смолін з 2016 року «через підконтрольні йому російські охоронні структури займається вербуванням найманців до спецпідрозділу ГУ ГШ ЗС РФ під назвою «ПВК Вагнера».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG