Доступність посилання

ТОП новини

Карантин потрібний до масового спалаху – головний санлікар


Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко

Вивчаючи досвід інших країн, Міністерство охорони здоров’я України дійшло висновку, що карантин потрібно впроваджувати до появи масових спалахів COVID-19. Про це головний санітарний лікар Віктор Ляшко сказав 2 квітня у відповідь на запитання Радіо Свобода про те, чи доцільний італійський варіант суворих карантинних заходів, якщо при ньому в Італії реєструється велика кількість нових заражень щодоби. Водночас, він не виклав точку зору МОЗ про те, чому один із найсуворіших у ЄС карантинів не зупиняє масову передачу захворювання.

«Ми не повинні чекати великих спалахів, бо коли відбувається великий спалах, то відбувається велика кількість контактів. І друга хвиля спалаху відбувається вже через 14 днів. Тому карантин було розпочато до того, як у нас були зафіксовані масові спалахи», – відповів Віктор Ляшко. Він закликав експертів, які з сумнівом ставляться до запропонованих МОЗ заходів, переглянути своє ставлення до них.

«МОЗ вживає превентивних заходів, аналізуючи розвиток спалахів в інших країнах. Ми вивчаємо досвід усіх країн, робимо динаміку і порівняння», – зазначив головний санітарний лікар. Він додав, що міністерство зробить публічними ці порівняльні графіки темпів інфікування інших країн та України.

За добу, від 10:00 1 квітня до 10:00 2 квітня, в Україні зафіксовано 135 нових випадки захворювання на коронавірусну інфекцію, свідчать дані Центру громадського здоров’я МОЗ України. Всього тепер є 669 804 хворих на COVID-19. Померли в Україні 20 людей, одужали – 13.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG