Доступність посилання

ТОП новини

МОЗ припускає, що наступного тижня в Україні почнеться серійне виробництво тестів на COVID-19


1 квітня Інститут молекулярної біології та генетики НАН України заявив про готовність виготовляти щотижня 10-20 тисяч тестів на коронавірус
1 квітня Інститут молекулярної біології та генетики НАН України заявив про готовність виготовляти щотижня 10-20 тисяч тестів на коронавірус

Наступного тижня в Україні розпочнеться серійне виробництво тестів на коронавірусну хворобу COVID-19, припустив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко у відповідь на питання Радіо Свобода на щоденному онлайн-брифінгу.

«Міністерство охорони здоров’я працює над цим питанням, і в указі президента було, що треба виділити кошти на виробництво тест-систем. Ми працювали і з Інститутом молекулярної біології, ми працювали і з іншими виробниками вітчизняних тестів. Я думаю, на наступному тижні в нас буде серійне виробництво і будуть поставки вітчизняних тестів до ПЛР-лабораторій. І ми спокійно забезпечимо всіх, хто цього потребує, лабораторними дослідженнями», – сказав Ляшко.

1 квітня Інститут молекулярної біології та генетики НАН України заявив про готовність виготовляти щотижня 10-20 тисяч тестів на коронавірус методом полімеразної ланцюгової реакції. Для цього установі не вистачає державного фінансування.

Наприкінці січня Інститут молекулярної біології розробив тест-системи для діагностики коронавірусу SARS-CoV-2. У березні президент України Володимир Зеленський заявив, що інститут невідкладно виготовить 200 тисяч експрес-тестів для виявлення коронавірусу. Через кілька днів він повідомив, що Україна отримала першу партію вітчизняних експрес-тестів.

Згодом в Національній академії наук розповіли, що станом на 23 березня отримали «з великою затримкою лише незначне фінансування на роботи зі створення і виробництва тест-систем».

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG