Доступність посилання

ТОП новини

Через короновірус у Мінську цього тижня не буде переговорів щодо Донбасу, ситуацію обговорять у відеоформаті


Тристороння контактна група по Україні 25 березня проведе переговори в форматі відеоконференції через загрозу коронавірусу. Про це повідомив речник МЗС Білорусі Анатолій Глаз.

«Зустріч Тристоронньої контактної групи і її робочих груп пройде в форматі відеоконференції», – зазначив Глаз.

За його словами таке рішення прийнято у зв’язку з пандемією коронавірусу, про що білоруську сторону повідомила ОБСЄ.

Чергове засідання ТКГ по Україні заплановане на 25 березня. На ньому планували підписати угоду про створення громадської консультативної ради за участю представників окупованих районів Донецької та Луганської областей. Ця домовленість, досягнута 11 березня у Мінську головою офісу президента України Андрієм Єрмаком та заступником голови адміністрації президента Росії Дмитром Козаком, викликала критику опозиції у Києві.

11 березня на зустрічі Тристоронньої контактної групи в білоруському Мінську було домовлено вже на наступній зустрічі, 25 березня, підписати рішення про створення так званої консультативної ради. Офіційно документи зустрічі не були оприлюднені. Ці документи 13 березня опублікувало видання «Дзеркало тижня. Україна»; офіційний Київ не заперечив і не підтвердив прямо їхню правдивість.

В опублікованому документі, зокрема, йдеться про те, що в згаданій консультативній раді мають вести переговори повноважні представники України, з одного боку, і її окремих районів у Донецькій і Луганській областях, із іншого, а Росія стає лише спостерігачем, разом із Німеччиною, Францією й ОБСЄ. На думку критиків, це означає визнання суб’єктності незаконних збройних сепаратистських угруповань «ДНР» і «ЛНР», підтримуваних і скеровуваних Росією і визнаних в Україні терористичними, а також визнання кремлівської тези про «внутрішній конфлікт» в Україні, бо Росія зі сторони переговорів із Україною перетворюється лише на стороннього спостерігача.​

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:Консультаційна рада Донбасу. Навіщо Єрмак зустрічався із Козаком?

Після появи тексту документів голова офісу президента України Андрій Єрмак пізніше 13 березня підтвердив таку плановану структуру «консультативної ради», але намагався заперечувати, що це стане визнанням суб’єктності угруповань і зміни ролі Росії з агресора на посередника в переговорах між Києвом і ОРДЛО.

Після повідомлень про результати зустрічі в Мінську з вимогами до президента Володимира Зеленського з вимогою доручити представникам України в Тристоронній контактній групі «повернутися в рамки законодавства України» і не допустити підписання рішення про таку консультативну раду виступили не тільки численні активісти і група громадських організацій, а й низка народних депутатів із владної фракції «Слуга народу».

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG