Доступність посилання

ТОП новини

На Запоріжжі отримали тисячу тестів на коронавірус 


Експрес-тести на коронаірус, ілюстративне фото
Експрес-тести на коронаірус, ілюстративне фото

Запорізька область отримала тисячу тестів на коронавірус, 4 тисячі захисних масок і респіраторів підвищеного класу захисту та понад 700 захисних костюмів. Засоби індивідуального захисту з цієї гуманітарної допомоги мають отримати працівники швидкої допомоги та обласної інфекційної лікарні, яка визначена опорною лікарнею в Запоріжжі, що прийматиме хворих на коронавірус.

«Сьогодні ми отримали один із перших траншів допомоги гуманітарної. В першу чергу, це захисні маски і костюми біозахисту, у нас понад 4 тисячі масок і 700 костюмів біозахисту. Понад тисячаі швидких тестів та тести для ПЛР, у яких більш точна діагностика. Це в першу чергу отримає інфекційна лікарня та швидка допомога – ті люди, які першими стикаються з хворими на коронавірус і підозрами. На сьогоднішній день, за цієї кількості пацієнтів цього більш ніж достатньо на три-чотири тижні», – повідомив директор Запорізького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Костянтин Малашенко.

Серед отриманих регіоном тестів – тести ПЛР, які передані до обласного лабораторного центру МОЗ. Раніше установа для постановки остаточного діагнозу надсилала до Києва зразки, зібрані у людей з підозрою на захворювання на COVID-19.

«По експрес-тестах працюватимуть колеги з практичної медицини, але будь-який експрес-тест слугує для сортування, для формування клінічної поведінки в тій чи іншій ситуації. Підтвердженням діагнозу є виключно позитивний чи негативний результат дослідження полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), тобто це дослідження, які проводитимуться в нашій вірусологічній лабораторії. У цій адресній допомозі прийшла допомога і для нашої установи. Певна затримка в діагностиці і тестуванні була пов’язана з відсутністю у нас необхідних реактивів для проведення точних методів дослідження методом полімеразної ланцюгової реакції. На сьогодні в цьому першому транші гуманітарної допомоги такі розхідники є», – розповів директор Запорізького лабораторного центру МОЗ, головний санітарний лікар Запорізької області Роман Терехов.

Всього, за даними Офісу президента, Україна отримала з Китаю 250 тисяч експрес-тестів. Близько 100 тисяч відправлять у підрозділи Збройних сил України, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та поліції, а решту мають розподілити по базових лікарнях у регіони. Також в Україну доставили 80 тисяч респіраторів та 10 тисяч комбінезонів захисту, 500 тисяч тришарових масок для потреб військовослужбовців, поліцейських, працівників Держприкордонслужби та інших служб, що мають безпосередній контакт із населенням.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG