Доступність посилання

ТОП новини

«Хочемо знати правду, прагнемо справедливості»: голова ДБР про розслідування «справ Майдану»


Тимчасова виконувачка обов’язків директора Державного бюро розслідувань Ірина Венедіктова заявила, що очолюване нею відомство «робить все», щоб справи, пов’язані з подіями на Майдані 2013-2014 років були доведені до «логічного і справедливого завершення».

«Шоста річниця Майдану. Лунають гучні заяви, гасла, традиційні обіцянки. Перші смерті: Нігоян, Сеник, Жизневський – ми досі не знаємо, хто винен в цих смертях. 2,5 тисячі постраждалих осіб, 78 загиблих цивільних громадян України, 13 загиблих правоохоронців. 14 тисяч томів справ кримінальних проваджень – всі ми хочемо знати правду, всі ми прагнемо справедливості», – заявила Венедіктова.

Вона додала, що ДБР ініціювало законодавчі зміни щодо притягнення до відповідальності, зокрема, і тих, «хто зараз переховується за кордоном».

13 лютого спеціальний слідчий підрозділ ДБР з розслідування злочинів вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках повідомив, що прийняв 42 кримінальних провадження (понад 6,5 тисяч томів матеріалів справ) від Офісу генерального прокурора.

21 листопада 2013 року в Україні почався Євромайдан. Він став відповіддю на рішення влади зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Протести тривали до лютого 2014 року. Силовики кілька разів намагалися розігнати учасників протестів.

За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану потерпіли 2,5 тисячі людей, 104 із них загинули – більшість загинули в лютому 2014 року. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею. За даними Міністерства внутрішніх справ, із 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов’язків у центрі Києва загинули також 17 силовиків.

XS
SM
MD
LG