Доступність посилання

ТОП новини

У Києві провели «Народну люстрацію ДБР» – фото

У Києві біля офісу Державного бюро розслідувань відбулася акція «Народна люстрація ДБР», яку організував «Рух опору капітуляції». Близько сотні людей вимагали не призначати тимчасову виконувачку обов'язків директора Ірину Венедіктову керівником ДБР та звільнити її заступника Олександра Бабікова. Присутніх обурила ініціатива очільниці бюро скасувати амністію для євромайданівців.

В інтерв'ю Lb.ua щодо ініціативи скасування закону про амністію для активістів Майдану Венедіктова сказала наступне: «Існує протиріччя з цим законом і Кримінально-процесуальним кодексом… Було вбито 78 мітингувальників і 13 правоохоронців. З точки зору справедливості, ми мусимо пам’ятати і про 13 загиблих правоохоронців, які виконували наказ. Якщо накази були злочинними, потрібно притягнути до відповідальності тих, хто їх віддавав...». І додала, що закон перешкоджає об’єктивно розслідувати вбивства правоохоронців: «Якщо ми хочемо справедливого і чесного розслідування, то цей закон треба скасувати».

Окремо Венедіктова заявляла, що ​очолюване нею відомство «робить все», щоб справи, пов’язані з подіями на Майдані 2013-2014 років, були доведені до «логічного і справедливого завершення»: «Шоста річниця Майдану. Лунають гучні заяви, гасла, традиційні обіцянки. Перші смерті: Нігоян, Сеник, Жизневський – ми досі не знаємо, хто винен в цих смертях. 2,5 тисячі постраждалих осіб, 78 загиблих цивільних громадян України, 13 загиблих правоохоронців. 14 тисяч томів справ кримінальних проваджень – всі ми хочемо знати правду, всі ми прагнемо справедливості».

Зображення 16x9

Сергій Нужненко

Репортажний фотограф. Фотокореспондент Радіо Свобода з 2016 року.

instagram.com/serhii_nuzhnenko

XS
SM
MD
LG