Доступність посилання

ТОП новини

На території ОРДЛО близько 150 людей госпіталізовані з підозрою на пневмонію – Денісова


Людмила Денісова
Людмила Денісова

За оперативною інформацією на окремих територіях Донецької та Луганської областей, не підконтрольних Києву, близько 800 людей звернулися до лікарів з ГРВІ, близько 150 – госпіталізовані з підозрою на пневмонію. Про це повідомила український омбудсмен Людмила Денісова.

Вона додала, що діагностувати коронавірусну інфекцію там досі неможливо через відсутність відповідних тестів у лікарнях.

«З початку 2020 року я отримала близько 1000 звернень від громадян України, які утримуються в установах виконання покарань розташованих на зазначених територіях. Вони скаржаться на незабезпечення належних умов тримання, ненадання медичної допомоги, жорстоке поводження та катування. Наголошую, це грубі порушення норм національного законодавства України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН. Водночас це недотримання «Переліку принципів, що стосуються поводження з особами, які перебувають в умовах несвободи, в контексті пандемії коронавірусної інфекції», ухвалених 20 березня 2020 року Європейським комітетом з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню», – мовиться у повідомленні.

Денісова звернулася до Верховного комісара ООН з прав людини Мішеля Бачелета, голови ОБСЄ Еді Рами, президента Міжнародного комітету Червоного хреста Петера Маурера та голови Європейського комітету з питань запобігання катуванням Миколи Гнатовського з проханням вплинути на ситуацію та перевірити стан здоров’я цивільного населення на окупованих територіях, та громадян України, які перебувають там у місцях несвободи.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG