Доступність посилання

ТОП новини

Крайні праві партії поки не лідирують на виборах до Європарламенту


Понад 400 мільйонів людей обирають 751 члена Європарламенту
Понад 400 мільйонів людей обирають 751 члена Європарламенту

Мільйони європейців цими днями обирають нових членів Європейського парламенту. Як показують перші попередні результати в країнах, де вже відбулось голосування, крайні праві політичні партії не досягли того успіху, який їм прогнозували деякі оглядачі.

Голосування до законодавчого органу європейців стартувало на початку тижня, коли свої голоси віддали Великобританія і Нідерланди, а також виборці в Ірландії та Чехії – 24 травня. На 25 травня призначене голосування для ще трьох членів Євросоюзу: Латвії, Мальти і Словаччини. Решта країн збираються на вибори завтра, 26 травня.

Згідно з екзит-полами у Нідерландах, виборці підтримали партії, прихильні до ЄС. Аналогічний результат в Ірландії, де лідерство має провладна партія.

У Німеччині соціологи ставлять на перше місце християнських демократів канцлера Анґели Меркель, за якими йдуть зелені. Партія Меркель є домінуючою силою в загальноєвропейському політичному блоці, відомому як група ЄНП.

В цілому понад 400 мільйонів людей у ЄС мають право обирати 751 члена Європарламенту.

Очікується, що перші офіційні результати будуть оголошені пізно увечері 26 травня після завершення голосування у всіх 28 державах-членах ЄС.

XS
SM
MD
LG