Доступність посилання

ТОП новини

Філарет вважає помилковим своє рішення висунути Епіфанія на посаду голови ПЦУ


Філарет: владика Епіфаній уникає зі мною спілкування
Філарет: владика Епіфаній уникає зі мною спілкування

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет вважає помилковим своє рішення висунути Епіфанія на посаду предстоятеля ПЦУ.

«Якби я знав те, що відбувається – то я б його кандидатуру не висував би, а я довіряв йому, що він буде йти прямою дорогою, а не піде кривими дорогами – цього я не передбачав, бо я йому довіряв на 100%», – заявив Філарет на своїй прес-конференції.

За його словами, Епіфаній уникає спілкування з ним.

«Владика Епіфаній уникає зі мною спілкування. Я йому рекомендації давав на початку, що треба робити – він зробив протилежне. Зараз він зі мною не спілкується за винятком кількох разів і не телефонує. Назовні говорить про те, що він так поважає патріарха, він його «батько». Це слова, а справи – протилежні», – сказав Філарет.

15 грудня 2018 року у соборі Святої Софії в Києві відбувся об’єднавчий собор, на була створена помісну Православна церква України. Її предстоятелем обрали митрополита Епіфанія з дотеперішньої УПЦ КП.

6 січня у Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив Епіфанію томос про визнання канонічної автокефалії ПЦУ. 3 лютого відбулася інтронізація Епіфанія.

9 травня почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що Українська православна церква Київського патріархату ще існує. Він також допустив відділення від ПЦУ Київського патріархату і заявив, що уповноважений скликати для цього церковний собор.Водночас Міністерство культури заявило, що УПЦ КП припинила існування.

14 травня Епіфаній заявив, що розколу в Українській православній церкві немає і не буде. Він зазначив, що ПЦУ «шанує святійшого патріарха Філарета, але не підтримує думок, які він висловив останніми днями».

На думку Філарета, в Українській православній церкві відбувається «розділення, двовладдя, яке може призвести до печальних наслідків». Він заявив, що за внутрішнє церковне життя в Україні відповідає патріарх і закликав Епіфанія «нічого не робити всередині церкви» без його згоди.

XS
SM
MD
LG