Доступність посилання

ТОП новини

Лерос заявив, що фігурує у «шістьох чи сімох» кримінальних провадженнях


Лерос: ДБР цікавить, яким чином флешка опинилася в мене, хто записував

Народний депутат від «Слуги народу» Гео Лерос заявив у коментарі Радіо Свобода, що фігурує в «шістьох чи сімох» кримінальних провадженнях.

«Нарахували шість чи сім (відкритих проваджень – ред.)», – заявив Лерос.

У відповідь на питання, чи він у цих справах є свідком, депутат сказав: «Поки так».

«Якщо вони раптом змінять мене зі свідка на підозрюваного, то від 5 до 12 (років ув’язнення загрожує – ред.)», – зазначив Лерос у коментарі Радіо Свобода.

Він розповів, що сьогодні він був на допиті в Державному бюро розслідувань.

«Їх цікавить, яким чином флешка опинилася в мене, хто записував. Я їм кажу: «Послухайте, у вас є два свідки, які безпосередньо вели запис. Ці дві людини публічно заявили, що голова Офісу президента причетний до цього, що його брат погоджував ці дії разом з ним. Вони брали гроші, передавали, призначення, співбесіди. Їх запитуйте». Ні, їх цікавить, де взялася флешка», – заявив депутат.

Журналістка запитала, чи виключать його з фракції «Слуга народу».

«Наскільки я знаю, питання там десь перевірялося всередині, наскільки це можливо-неможливо. Але, враховуючи, що я на жоден пункт не відійшов від передвиборчих обіцянок стосовно боротьби з корупцією, сумніваюся, що це вдасться зробити», – сказав Лерос Радіо Свобода.

29 березня народний депутат від «Слуги народу» Гео Лерос опублікував у фейсбуці відеокадри, на яких брат голови Офісу президента проводить кілька розмов. Законодавець називає ці зйомки «відеодоказами», як «Єрмак через свого брата барижить державними посадами, впроваджує свою програму до правоохоронних структур та оборонки (привіт з РФ), ну і, звичайно, заробіток на державі».

Сам голова Офісу президента Андрій Єрмак звернувся до Служби безпеки та Державного бюро розслідувань, «щоб було проведено всебічне розслідування обставин здійснення цих записів, передусім їх достовірності, всіх фактів, а також хто і на чиє замовлення це робив, як ці записи опинилися у Гео Лероса».

Денис Єрмак заявив, що є «вільним громадянином, який має право зустрічатися з ким завгодно, знайомитися із ідеями громадян, проєктами». Він наголосив, що в нього є громадська організація «Українське бюро національного розвитку», яке «займається розробками, науковими адаптаціями проєктів, пов’язаних з економікою, соціонікою».

Програма журналістських розслідувань «Схеми: корупція в деталях» (спільний проєкт Радіо Свобода і телеканалу «UA: Перший») отримала від народного депутата копію записів на день раніше. Журналісти встановили ключових фігурантів записів та особу того, хто записував розмови. Це 39-річний уродженець Харкова Дмитро Олександрович Штанько. Він закінчив Харківський національний університет внутрішніх справ.

На «плівках», які є у розпорядженні «Схем», немає чітко зафіксованої передачі грошей безпосередньо самому Денисові Єрмаку. Водночас помічник Єрмака та автор зйомки між собою детально обговорюють, скільки коштуватиме кандидатові та чи інша посада і як розподіляється отриманий прибуток між учасниками схеми, включно з часткою брата нинішнього голови ОП.

XS
SM
MD
LG