Доступність посилання

ТОП новини

У ЄС прокоментували законність санкцій проти росіян, що застосували хімічну зброю в Солсбері


Федеріка Моґеріні

У Європейському союзі прокоментували законність санкцій проти росіян, що застосували в місті Солсбері у Великій Британії хімічну зброю – бойову отруйну речовину, відому як «Новачок». Як заявила верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Моґеріні, ці санкції запроваджені на твердій законній основі і після ретельного вивчення ситуації.

«До ухвалення рішення ЄС провів довге і дуже поглиблене вивчення всіх законних підстав. Це необхідно для аргументації при можливих майбутніх судових оскарженнях. Упевнена, що нинішнє впровадження санкцій було зроблене на дуже твердій законній основі», – заявила голова дипломатичної служби ЄС.

До списку в рамках нового режиму санкцій Євросоюзу – через застосування хімічної зброї – раніше 21 січня внесли, зокрема, чотирьох громадян Росії: це співробітники російської військової розвідки Анатолій Чепіга (відомий як «Руслан Боширов») і Олександр Мішкін («Олександр Петров»), а також нинішній начальник ГРУ Ігор Костюков і його заступник Володимир Алексєєв.

Обмеження передбачають замороження рахунків і візові обмеження.

Їх звинувачують у замаху на колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля і його дочку Юлію в березні 2018 року з використанням речовини «Новачок». Начальником ГРУ в той час був Ігор Коробов, який у листопаді минулого року помер, а після цього спецслужбу очолив Ігор Костюков.

Євросоюз уперше запровадив санкції у зв’язку з використанням хімічної зброї. До списку санкцій внесені також п’ять громадян Сирії й одна сирійська юридична особа, які, як стверджується, відповідальні за використання хімічної зброї.

Росія, попри дедалі більшу кількість доказів, заперечує, що замах на Скрипалів влаштувала її спецслужба.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG