Доступність посилання

ТОП новини
17 Липень 2019, Київ 05:32

Звільнений із російської тюрми Костенко відмовився коментувати чутки про громадянство Росії


Олександр Костенко в Києві, 6 серпня 2018 року

Звільнений з російської колонії кримський активіст Євромайдану Олександр Костенко заявляє, що наразі не буде коментувати чутки про наявність у нього російського паспорта. Про це він сказав 6 серпня після приїзду в Київ під час короткого спілкування з журналістами.

«Зараз не буду нічого коментувати», – сказав Костенко і додав, що має намір з цього приводу проконсультуватися з українськими спецслужбами.

Він додав, що «після в’язниці відчуває себе не дуже добре».

«Хочу подякувати всім, хто хотів, щоб я повернувся. Особливо Міністерству закордонних справ України, Людмилі Денісовій, Петрові Порошенку, всьому МЗС, яке перебуває в Москві», – сказав Костенко.

Раніше в МЗС України повідомили, що у Костенка – українське громадянство, яке визнає і Росія, бо з українським паспортом, який активістові повернули після звільнення його, пропустили через російсько-український кордон.

Олександр Костенко з матір'ю Оленою Костенко і омбудсменом Людмилою Денісовою, Київ, 6 серпня 2018 року
Олександр Костенко з матір'ю Оленою Костенко і омбудсменом Людмилою Денісовою, Київ, 6 серпня 2018 року

Засуджений до тюремного ув’язнення Костенко відбував покарання в колонії загального режиму російського міста Кіров-Чепецький і був звільнений 3 серпня після того, як закінчився його термін ув'язнення.

Українця з Сімферополя підконтрольний Москві суд у травні 2015 року засудив до чотирьох років і двох місяців ув’язнення нібито за заподіяння каліцтва співробітнику кримського «Беркута» під час Майдану 2014 року в Києві. Після розгляду касаційної скарги термін зменшили до трьох років і шести місяців ув’язнення.

Читайте також: Як анексія Криму змінила життя сім'ї євромайданівця Костенка

Кримська правозахисна група повідомляла, що батько Костенка публічно заявляв про тортури, яким піддавали його сина, після чого зник безвісти. Мати і брат Костенка живуть у Сімферополі. Костенко не визнав своєї провини.

Після звільнення активіста в ЗМІ з'явилася інформація про те, що Служба безпеки України в 2014 році затримувала його за підозрою в тероризмі. За повідомленнями, Костенка заарештували й звільнили під заставу, після чого він нібито втік до Криму. Крім того, повідомлялося, що в активіста є російський паспорт.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова заявила, що Костенко є політичним в’язнем.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG