Доступність посилання

ТОП новини
19 Квітень 2019, Київ 14:22

МЗС: звільнений із російської колонії Костенко має український паспорт


Звільнений з російський в'язниці активіст Євромайдану Олександр Костенко зустрічається з мамою і журналістами. Київ, 6 серпня 2018 року

Активіст Євромайдану Олександр Костенко, який 3 серпня вийшов на свободу з колонії в Кіровській області Росії, має українське громадянство, заявляє Міністерство закордонних справ України.

«Мені невідомо, чи є в нього російський паспорт... Я можу підтвердити офіційно, що Олександр Костенко – громадянин України. При звільненні йому повернули український паспорт, і по ньому він перетнув кордон. Якби росіяни не визнавали його український паспорт, вони не дозволили б йому виїхати», – заявив 6 серпня держсекретар МЗС Андрій Заяць.

Він додав, що МЗС невідомо, чи перебуває Костенко в розшуку, а українські правоохоронці з відповідною інформацією до МЗС не зверталися.

За словами дипломата, Міністерство закордонних справ не має можливості вивчати біографічні довідки засуджених. «Нам невідомо про те, щоб Олександр перебував у розшуку. Якби він перебував у міжнародному розшуку, то, очевидно, російські прикордонники, побачивши червону картку Інтерполу, його одразу ж заарештували і виконали своє зобов'язання перед Інтерполом. Такого не сталося. Тому я припускаю, що, напевне, він не перебуває у розшуку», – заявив Заяць.

Читайте також: Як анексія Криму змінила життя сім'ї євромайданівця Костенка

Він додав, що такі питання потрібно адресувати українським правоохоронним органам.

За словами держсекретаря МЗС, Костенкові після повернення в Київ запропонують медичну допомогу, житло і допоможуть оформити документи для отримання статусу внутрішньо переміщеної особи.

Засуджений до тюремного ув’язнення Костенко відбував покарання у колонії загального режиму російського міста Кіров-Чепецький і був звільнений 3 серпня після того, як закінчився його термін ув’язнення.

Українця з Сімферополя підконтрольний Москві суд у травні 2015 року засудив до чотирьох років і двох місяців тюрми нібито за заподіяння каліцтва співробітникові кримського «Беркуту» під час подій Майдану в Києві. Після розгляду касаційної скарги термін зменшили до трьох років і шести місяців ув’язнення.

Кримська правозахисна група повідомляла, що батько Костенка публічно повідомляв про тортури, яких зазнав його син, після чого зник безвісти. Мати і брат живуть у Сімферополі. Костенко не визнав провини.

Після звільнення Костенка у ЗМІ з’явилася інформація про те, що Служба безпеки України у 2014 році затримувала його за підозрою у тероризмі. За повідомленнями, Костенка арештували і звільнили під заставу, після чого він нібито втік до Криму. Крім того, повідомлялося, що в активіста є російський паспорт.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що Костенко є політичним в’язнем.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG