Доступність посилання

ТОП новини

Україна готує черговий пакет санкцій через російські розкопки в Криму


На сьогодні санкції діють щодо 15 росіян, які займаються розкопками в анексованому Росією Криму

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій України ініціює запровадження обмежувальних заходів щодо 28 юридичних осіб наукових і музейних установ, представники яких взяли участь у «незаконних археологічних розкопках на території анексованих Криму і Севастополя». Про це повідомляє прес-служба українського міністерства.

Згідно з інформацією, проект акту спрямований на узгодження до відповідних органів, після чого його відправлять на розгляд українського уряду.

У відомстві також вказали на те, що на сьогодні санкції діють щодо 15 росіян, які займаються розкопками в анексованому Росією Криму.

«Протягом останніх п’яти років Росія активно проводить незаконні археологічні розкопки. До розкопок притягнута низка провідних наукових і музейних установ Росії. Активну участь в археологічних розкопках беруть кримські наукові установи, які були незаконно зареєстровані як російські юридичні особи», – йдеться в повідомленні.

У міністерстві наполягають на незаконності значної кількості археологічних розкопок, які проводять у рамках реалізації Росією великих інфраструктурних проектів. Зокрема, при будівництві Керченського мосту і траси «Таврида».

«За період 2014-2018 років Мінкультом Росії було ухвалено понад 90 наказів про видачу дозволів на проведення археологічних розкопок на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та Севастополя», – повідомили в українському міністерстві.

18 грудня 2018 року Кабінет міністрів України вже вносив пропозиції до Ради національної безпеки і оборони щодо застосування санкцій до юридичних і фізичних осіб через діяльність в анексованому Криму.

Росія заявила, що ніяк не реагуватиме на намір українського уряду запровадити санкції проти археологів, які працюють у Криму.

Після анексії Криму Росія прийняла під свою юрисдикцію всі об’єкти культурного та історичного значення, що розташовані на території Криму. Київ наполягає на приналежності пам’яток українському народу і просить прийняти їх під захист ЮНЕСКО.

Раніше в Міністерстві культури України заявляли про плани звернутися до низки міжнародних організацій із проханням відреагувати на незаконні розкопки, які російські археологи продовжують проводити на території анексованого Криму.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG