Доступність посилання

ТОП новини

МінТОТ: у санкційному списку України – й незаконні археологи у Криму


Вадим Черниш

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих території і внутрішньо переміщених осіб звертають увагу, що до осіб, щодо яких Україна застосовує санкції, є й археологи, що незаконно діють в окупованому Росією українському Криму.

«Україна застосовує санкції не лише до політиків чи бізнесменів Росії. У списку і археологи, які незаконно проводили розкопки в Криму», – написав у твітері міністр Вадим Черниш.

«Name and shame» («назвати і зганьбити» – ред.) – іще один принцип: ми говоримо про осіб, які порушують режим окупованих територій, і ширимо негативний імідж серед організацій, що з ними працюють», – додав міністр.

Росія після окупації українського Криму навесні 2014 року і претензій на володіння ним, серед іншого, незаконно діє на багатому на археологічну й культурну спадщину півострові без згоди України. При цьому в багатьох випадках ця спадщина або фактично руйнується, її цінність знищується (як то відбувається, наприклад, із Ханським палацом у Бахчисараї), або розкрадається і вивозиться з Криму до Росії, як то стається з цінними археологічними знахідками.

Майже вся міжнародна спільнота не визнає претензій Росії на Крим, їх, серед інших, відкидають ООН і її спеціалізовані установи, серед них ЮНЕСКО – Організація ООН із питань освіти, науки і культури. Зокрема, руїни і розкопки на місці стародавнього міста Херсонеса Таврійського, нині в межах Севастополя, визнані одним із українських об’єктів світової спадщини.

В ЮНЕСКО вже не раз висловлювали занепокоєння діями Росії щодо історичної й культурної спадщини окупованого Криму.

Після окупації Криму і агресії на сході України багато провідних країн Заходу і сама України запровадили через це низку пакетів санкцій, у першу чергу щодо російських фізичних і юридичних осіб. Останній наразі український пакет був схвалений 26 грудня. Попереднього дня, 25 грудня, свій черговий пакет санкцій щодо України схвалила Росія.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG