Доступність посилання

ТОП новини

У Киргизстані затримали учасників маршу за права жінок, на яких напали невідомі


Біля будівлі райвідділку міліції зібралося кілька десятків людей, щоб вимагати звільнення затриманих

У столиці Киргизстану Бішкеку невідомі напали на учасників маршу за права жінок, присвяченого Міжнародному жіночому дню. Після цього силовики затримала організаторів й учасників маршу – кілька десятків людей.

Як повідомляє Радіо Азаттик, киргизька служба Радіо Свобода, невідомі в масках били жінок, виривали у них транспаранти і розкидали їх. Після прибуття міліції нападники втекли.

Затриманих учасників маршу, а також журналістів відвезли на автобусах у відділку міліції. Причину затримання не пояснили.

Біля будівлі райвідділку міліції зібралося кілька десятків людей, щоб вимагати звільнення затриманих.

У Міжнародний жіночий день 8 березня у багатьох країнах світу проходять масові акції, присвячені боротьбі за права жінок і гендерну рівність.

У Киргизстані щороку стаються тисячі випадків викрадення жінок з метою примусу їх до шлюбу, хоча така практика передбачає кримінальне покарання від 2013 року. За словами правозахисників, поширеність викрадень веде до зґвалтувань, домашнього насильства й інших травм для жінок.

За оцінкою Програми розвитку ООН, у 2019 році близько 14% жінок у Киргизстані віком до 24 років одружувалися, зазнаючи певної форми тиску.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG