Доступність посилання

ТОП новини

Майже 90% людей у світі мають упереджене ставлення до жінок – дослідження ООН


Як свідчать дані дослідження, приблизно половина чоловіків і жінок вважають, що чоловіки можуть бути кращими світовими лідерами, а понад 40% – думають, що чоловіки є кращими керівниками бізнесів і мають більше права на роботу, коли робочих місць бракує
Як свідчать дані дослідження, приблизно половина чоловіків і жінок вважають, що чоловіки можуть бути кращими світовими лідерами, а понад 40% – думають, що чоловіки є кращими керівниками бізнесів і мають більше права на роботу, коли робочих місць бракує

Майже 90% людей у світі (і чоловіків, і жінок) мають упереджене ставлення до жінок, свідчать дані дослідження Програми розвитку ООН, оприлюдненого 5 березня.

Дослідження визначає, як соціальні переконання перешкоджають гендерній рівності в таких сферах, як політика, робота й освіта, і містить дані 75 країн, що охоплюють понад 80 відсотків населення світу.

Цей новий аналіз виявив, що, незважаючи на прогрес в усуненні розриву в рівності між чоловіками і жінками, близько 90 відсотків чоловіків і жінок мають певні упередження щодо жінок.

Як свідчать дані дослідження, приблизно половина чоловіків і жінок вважають, що чоловіки можуть бути кращими світовими лідерами, а понад 40% – думають, що чоловіки є кращими керівниками бізнесів і мають більше права на роботу, коли робочих місць бракує. 28% вважають, що чоловік має право бити свою дружину.

Згідно з оприлюдненими даними, в Україні за останній досліджуваний період (2010-2014 роки) 86,5% людей мали щонайменше одне упередження щодо жінок.

Крім того, в ООН дослідили, як змінюються упередження у близько 30 країнах. Результати показали, що в деяких країнах спостерігається покращення, в інших – ставлення погіршилося за останні роки. Це, за словами авторів, свідчить про те, що прогрес у цьому питанні не можна сприймати як належне.

«В останні десятиліття ми пройшли довгий шлях, щоб гарантувати, що жінки мають однаковий доступ до базових потреб життя із чоловіками. Ми досягли рівності серед учнів початкової школи і скоротили смертність при пологах на 45% з 1990 року. Але гендерний розрив все ще надто очевидний в інших сферах…, зокрема, тих, що мають найбільший вплив для справжнього досягнення рівності. Сьогодні боротьба за гендерну рівність – це історія упередженості й забобонів», – заявив Педро Консейсау, директор підрозділу ПРООН, що відповідає за підготовку Доповіді про розвиток людського потенціалу.

«Фемінізм потрібен і чоловікам» | Є питання. Феміністки
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:15:17 0:00

Програма розвитку ООН закликає уряди запровадити законодавство й політику, спрямовані проти упереджень, зокрема, використовувати податки для стимулювання справедливого розподілу обов’язків по догляду за дітьми або заохочувати жінок і дівчат входити в традиційно «чоловічі» сфери, такі як збройні сили й інформаційні технології.

XS
SM
MD
LG