Доступність посилання

ТОП новини

У Росії висунули обвинувачення українцю Марківу


Віталій Марків після повернення з Італії
Віталій Марків після повернення з Італії

Слідчий комітет Росії висунув звинувачення проти українського нацгвардійця Віталія Марківа, а також оголошення його у міжнародний розшук. Російська влада звинувачує українця у вбивстві російського громадянина Андрія Миронова.

Марківа звинувачують у злочинах, передбачених кількома пунктами частини 2 статті 105 Кримінального кодексу Росії (вбивство: «скоєне загальнонебезпечним способом»; «вчинене групою осіб, групою осіб за попередньою змовою або організованою групою»; «з мотивів політичної, ідеологічної, расової, національної чи релігійної ненависті або ворожнечі чи з мотивів ненависті або ворожнечі відносно якої-небудь соціальної групи»).

Стаття обвинувачення передбачає покарання у вигляді довічного ув’язнення.

Раніше Марків був заочно арештований і оголошений у розшук у Росії.

2019 року суд першої інстанції в місті Павія засудив його до 24 років позбавлення волі за звинуваченням у співучасті в убивстві італійського репортера і його перекладача, російського правозахисника, а також пораненні французького фотографа, які перебували серед бойовиків на захопленій тоді ними частині території Донбасу біля міста Слов’янська в травні 2014 року й потрапили під перехресний обстріл.

За версією обвинувачення, Марків, який тими днями перебував у складі підрозділу Нацгвардії на сусідній висоті, горі Карачун, за два кілометри від місця подій і мав на озброєнні лише автомат, нібито координував вогонь українських мінометників із метою свідомо вбити цивільних.

За даними пізнішого українського розслідування, здійсненого після визволення Слов’янська, Марків не мав фізичної можливості розрізнити журналістів і бойовиків, які теж вдягали цивільний одяг, а міна, що спричинила ці жертви, була випущена з боку позицій бойовиків. Суд першої інстанції не взяв ці докази до уваги.

Віталій Марків завжди заперечував свою причетність до вбивства і наголошував на невинуватості в інкримінованому йому злочині. Захист військовослужбовця і Україна від дня арешту Марківа влітку 2017 року також завжди обстоювали повну непричетність бійця до інциденту і відсутність доказів його провини.

Апеляційний суд у Мілані в Італії 3 листопада ухвалив рішення виправдати за відсутністю складу злочину і негайно звільнити українського нацгвардійця Віталія Марківа, громадянина України й Італії, якого звинувачували в убивстві двох іноземних журналістів на окупованій частині Донбасу в травні 2014 року. Після цього він був звільнений і повернувся в Україну.

XS
SM
MD
LG