Доступність посилання

ТОП новини

«Меморіал» визнав політв’язнями ще шістьох фігурантів кримських «справ Хізб ут-Тахрір»


Кримських татар переслідують з політичних мотивів через те, що вони в ненасильницький спосіб реалізують свої права на свободу совісті, віросповідання і асоціацій, заявили правозахисники
Кримських татар переслідують з політичних мотивів через те, що вони в ненасильницький спосіб реалізують свої права на свободу совісті, віросповідання і асоціацій, заявили правозахисники

Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав фігурантів кримських «справ Хізб ут-Тахрір» Айдера Джаппарова, Ризу Омерова, Енвера Омерова, Енвера Сейтосманова, Акрамжона Абдуллаєва і Нематжона Ісроїлова політв’язнями.

У центрі пояснюють, що кримських татар переслідують з політичних мотивів через те, що вони в ненасильницький спосіб реалізують свої права на свободу совісті, віросповідання і асоціацій.

«Їх позбавили волі, щоб вони припинили публічну діяльність і критику влади. Згідно з міжнародними критеріями, вони є політичними в’язнями. Ми вимагаємо їх негайного звільнення», – мовиться у повідомленні правозахисників.

Раніше повідомлялося, що у списках політичних в’язнів, укладених правозахисним центром «Меморіал», перебувають 59 жителів окупованого Росією Криму.

Кримські «справи Хізб ут-Тахрір»

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.

XS
SM
MD
LG