Доступність посилання

ТОП новини

Мендель розповіла про українців, які не можуть повернутися додому з Італії через COVID-19


Пункт перетину кордону між Словенією та Італією, 11 березня 2020 року
Пункт перетину кордону між Словенією та Італією, 11 березня 2020 року

120 українців не змогли перетнути кордон зі Словенією і відтак повернутися з Італії до України, повідомила на брифінгу 13 березня речниця президента України Юлія Мендель.

«Міністерство закордонних справ знає про українців, які зупинилися на кордоні зі Словенією через закриття кордонів словенською стороною. В Італії приблизно 120 українців, які поверталися на батьківщину, були зупинені», – сказала вона.

Речниця президента додала, що МЗС рекомендувало всім громадянам України повернутися до місць перебування та зв’язатися з місцевими дипломатичними представництвами.

«Зараз йде рекомендація їм повернутися до місць перебування і надати усі свої контакти диппредставництвам України в Італії. Далі МЗС вже працює і ми будемо робити все можливе, щоб всі українці, які хочуть потрапити на батьківщину, повернулися», – заявила Мендель.

Читайте також: МОЗ: жінка з Житомирщини, в якої діагностували COVID-19, померла​

Днями стало відомо про намір Словенії закрити кордон із Італією для запобігання поширенню захворювання COVID-19.

12 березня в Україні розпочався карантин через загрозу епідемії коронавірусної інфекції та для недопущення поширення COVID-19. Він триватиме три тижні – з 12 березня до 3 квітня.

Захворювання COVID-19 спричиняється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди і грипу, зокрема з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може стати смертельною. Більшість хворих видужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG