Доступність посилання

ТОП новини

Керівник ВООЗ про коронавірус: загроза пандемії стала дуже реальною


Медики готуються перевозити хворих на COVID-19 до новозбудованої інфекційної лікарні, Ухань, Китай, фото 3 березня 2020 року
Медики готуються перевозити хворих на COVID-19 до новозбудованої інфекційної лікарні, Ухань, Китай, фото 3 березня 2020 року

У час, коли новий коронавірус виявлений у такій великій кількості країн, загроза пандемії викликаного ним захворювання стала «дуже реальною», заявив генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адганом Ґебреєсус.

Але, наголосив він, виступаючи на пресконференції, присвяченій становищу з поширенням захворювання COVID-19, «це буде перша пандемія в історії, яку можна буде взяти під контроль».

Він запевнив, що, хоча на вихідних кількість повідомлених випадків захворювання перевищила 100 тисяч у сотні країн, «ми не віддані на милість вірусу».

На нинішній час, сказав він, захворювання на всесвітньому рівні є «нерівномірною епідемією».

За його словами, на напрямок цієї епідемії можуть вплинути рішення, що ухвалюються на всіх рівнях – урядів, підприємств, територіальних громад, родин і окремих людей.

«Треба пам’ятати, що завдяки рішучим діям, на ранній стадії, ми можемо вповільнити вірус і запобігти інфекціям», – наголосив керівник ВООЗ.

«Правило полягає в тому, щоб ніколи не здаватися… Хай надіє стане протизасобом від страху. Хай солідарність стане протизасобом від звинувачень. Хай наша спільна людяність стане протизасобом від нашої спільної загрози», – сказав Тедрос.

Дотепер, незважаючи на значне розповсюдження нового коронавірусного захворювання, ВООЗ відмовлялася оголошувати стан із ним пандемією.

Захворювання COVID-19 спричиняється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди і грипу, зокрема з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може стати смертельною. Більшість хворих видужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.

XS
SM
MD
LG